Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Kevin Bacon przed laty kupił nawiedzony dom. Dziś żałuje, że go zburzył...

Kevin Bacon przed laty kupił nawiedzony dom. Dziś żałuje, że go zburzył...
Aktor zburzył dom, który podobno był nawiedzony... (Fot. Getty Images)
Gwiazdor 'Footloose', który ma w dorobku kilka filmów grozy, ze zjawiskami nadprzyrodzonymi spotkał się też w prawdziwym życiu...
Reklama
Reklama

Historię o nawiedzonym domu Bacon opowiedział w podcaście "Literally" Roba Lowe’a. Wszystko zaczęło się w latach 80., gdy aktor zdecydował się porzucić wielkomiejski zgiełk i osiąść na farmie. W pewnym momencie zapragnął powiększyć swoją działkę, dlatego postanowił odkupić ziemię sąsiadującą z jego posiadłością. Napotkał jednak na stanowczy opór jej właściciela.

"Długo o tym dyskutowaliśmy i wciąż spotykałem się z odmową. W końcu dowiedziałem się, że chodzi o stary opuszczony dom, w którym właściciel się wychowywał. Powiedział mi, że nie może sprzedać mi tych terenów wraz z domem, bo obawia się, że zostanę opętany" – wspomniał Bacon.

Skąd pomysł, że dom był opanowany przez siły nieczyste? "Ponoć w XVIII wieku został w nim zamordowany rdzenny Amerykanin. To była długa historia. Właściciel prosił nawet o pomoc ekspertów od przeganiania duchów" – przyznał aktor. Ostatecznie jego sąsiad po długich negocjacjach zgodził się sprzedać działkę. Postawił jednak jeden warunek - aktor natychmiast zburzy stojący na niej dom.

Bacon nie miał odwagi, aby przenocować w domu i przekonać się na własnej skórze, czy w istocie jest nawiedzony. Ale przed wyburzeniem kilka razy zajrzał do środka. Wnętrze go zachwyciło. Dostrzegł piękne wykończenia z sosnowego drewna i był nawet gotowy zachować kilka elementów, ale na to nie zgodziła się jego żona.

Dziś Bacon żałuje decyzji o zburzeniu domu. Uważa bowiem, że można by było nakręcić w nim jeden z odcinków programu o nawiedzonych posiadłościach gwiazd.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 08.12.2023
GBP 5.0458 złEUR 4.3303 złUSD 4.0181 złCHF 4.5913 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama