Menu

Kenneth Branagh wcieli się w Borisa Johnsona w nowym serialu

Kenneth Branagh wcieli się w Borisa Johnsona w nowym serialu
Kenneth Branag jako Boris Johnson? Charakteryzatorzy będą musieli sporo się naprawcować... (Fot. Getty Images)
Północnoirlandzki aktor będzie głównym filarem obsady serialu 'This Sceptred Isle', realizowanego przez stację Sky. Kenneth Branagh zagra premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona. Osią fabuły tej pięcioodcinkowej produkcji będą zmagania Brytyjczyków z pierwszą falą pandemii koronawirusa.
Reklama

"Pierwszą falę pandemii COVID-19 zapamiętamy na zawsze" - stwierdza w oświadczeniu reżyser "The Sceptred Isle" Michael Winterbottom. "To czas, kiedy kraj zjednoczył się, by walczyć z niewidzialnym wrogiem. Czas, kiedy ludzie byli bardziej niż kiedykolwiek świadomi, jak ważna jest społeczność. Nasza seria łączy niezliczone prawdziwe historie - od Borisa Johnsona spod Downing Street 10, po pracowników z pierwszej linii frontu w całym kraju - i przedstawia wysiłki naukowców, lekarzy, pracowników domów opieki i decydentów, aby chronić nas przed wirusem" - wyjaśnia filmowiec.

Zdjęcia do serialu mają rozpocząć się w pierwszym kwartale tego roku, a premiera planowana jest na jesień 2022 roku.

Kennetha Branagha, którego zakontraktowano do roli premiera Wielkiej Brytanii, po raz ostatni mogliśmy oglądać w obrazie "Tenet" Christophera Nolana. Natomiast w tym roku na ekrany kin wejdzie kryminał "Śmierć na Nilu", będący ekranizacją prozy Agathy Christie. To szczególna produkcja dla Branagha, bo nie tylko ją wyreżyserował, ale również zagrał główną rolę detektywa Herkulesa Poirot.

60-letni gwiazdor nie mógł wymarzyć sobie ciekawszego scenariusza niż życie Borisa Johnsona w pierwszych miesiącach pandemii. Na początku kwietnia 2020 r. polityk zachorował na Covid-19 i trafił na oddział intensywnej terapii. Natomiast pod koniec tamtego miesiąca na świat przyszło jego szóste dziecko.

Komentarze
  • Klown BoJo
    26 stycznia, 19:19

    Szkoda slow na ta kreature zwana BoJo. To jest typowy anty Midas, do tego bufon jakich malo. Chyba tylko Trump moze sie z tym czyms rownac.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.03.2021
GBP 5.306 złEUR 4.579 złUSD 3.839 złCHF 4.131 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama