Menu

Katarzyna Grochola pisze książki z zamkniętymi oczami!

Katarzyna Grochola pisze książki z zamkniętymi oczami!
Grochola od napisania swojej debiutanckiej powieści "Nigdy w życiu!" stworzyła już wiele poczytnych książek. Zapewne też z zamkniętymi oczami... (Fot. Getty Images)
Nim Katarzyna Grochola została pisarką, była m.in. sekretarką i maszynistką. Skończyła wówczas kurs pisania bezzwrocznego. Ta umiejętność wciąż jej się przydaje, bo teraz, gdy zasiada przy klawiaturze komputera, lubi zamykać oczy.
Reklama

Początek tej historiii sięga 1978 roku, kiedy to wraz z pierwszym mężem, handlowcem, wyjechała do Libii. Tam zajmowała się przepisywaniem po angielsku ministerialnych raportów. W 1980 roku w Trypolisie przyszła na świat jej córka, Dorota Szelągowska. Grochola w Libii spędziła trzy lata. Zakochała się tam w innym mężczyźnie i by wyjść z tej patowej sytuacji, wróciła do Polski. Niewiele później rozwiodła się z mężem. Do tego libijskiego epizodu nawiązuje najnowszy filmik, jaki pisarka zamieściła na swoim Instagramie.

"Dzisiaj wam pokażę, jak pewna indolencja, w innych sprawach bardzo owocuje. Otóż ponieważ nic nie umiałam, a jechałam do Libii, musiałam się jednej rzeczy nauczyć – było to pisanie bezwzroczne. W tym celu udałam się na osiem godzin na naukę, a potem przez dwa tygodnie ćwiczyłam. Dzisiaj mi się to bardzo przydaje, ponieważ jako osoba dosyć leniwa lubię mieć zamknięte oczy przy pisaniu. I lubię się zagłębić w swój własny świat. Zaraz wam pokażę, jak to się robi" – powiedziała w nagraniu Grochola.

Po tych słowach wstępu literatka poprosiła asystującą jej kobietę, by ta zasłoniła jej oczy chustą. Grochola zaczęła mówić, jednocześnie spisując prawie bezbłędnie wypowiadane przez siebie słowa. "Róbcie to samo. Lenistwo usprawiedliwia prawdziwe wynalazki" – podsumowała z uśmiechem ten performance. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.06.2021
GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama