Menu

Kaczka z Australii nauczyła się... przeklinać

Kaczka z Australii nauczyła się... przeklinać
Kaczka, która mówi? Ta nawet przeklina! (Fot. Getty Images)
Holenderscy badacze znaleźli stare nagranie głosu australijskiej kaczki o imieniu Ripper naśladującej głos człowieka - przekazała agencja Reutera za publikacją Uniwersytetu w Lejdzie w Holandii. W nagraniu kaczka powtarza zdanie 'you bloody fool', czyli 'ty cholerny głupcze'.
Reklama

Według badacza Carela Ten Cate'a najciekawsza w tym odkryciu nie jest treść nagrania, lecz fakt, że kaczka - należąca do gatunku bisiorka - w ogóle potrafi naśladować głos człowieka.

Badacze z Uniwersytetu w Lejdzie na początku myśleli, że nagranie jest nieprawdziwe lub jest żartem, jednak okazało się, że jego autor wciąż żyje i w rezultacie stał się współautorem tej akademickiej publikacji.

Nagranie pochodzi z 1987 roku i nagrał je dr Peter Fullgar w rezerwacie przyrody Tidbinbilla niedaleko stolicy Australii Canberry - przekazał uniwersytet w publikacji.

"Wiemy, że ptaki śpiewające, papugi i kolibry potrafią się nauczyć konkretnych dźwięków. Jednak znaleźć przykład gatunku spoza tej grupy, to doprawdy wyjątkowe" - ocenił Ten Cate. "Nauka głosu dla tej grupy ptaków jest rzadkością" - dodał.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2021
GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama