Menu

Jeśli wybierasz się do Danii, musisz zobaczyć Wyspy Kopenhaskie!

Jeśli wybierasz się do Danii, musisz zobaczyć Wyspy Kopenhaskie!
Kopenhaga będzie miała wkrótce atrakcję, jakiej nie ma w żadnym innym europejskim mieście... (Fot. Getty Images)
To najnowsza, wciąż jeszcze niedokończona atrakcja duńskiej stolicy. W zamyśle twórców ten innowacyjny projekt ma być pływającym parkiem, składającym się z unoszących się na wodzie modułów, które można grupować, aby tworzyć większe obszary. Pierwsza wyspa powstała w 2018 roku, a kolejne dwie mają zostać otwarte wiosną 2021 roku. Architekci planują stworzyć ich co najmniej dziewięć.
Reklama

Wyspy Kopenhaskie (Copenhagen Islands) to dzieło projektantów z duńskiego studia Fokstrot i australijskiego architekta Marshalla Blechera. Opracowali oni koncepcję pływających w porcie wysp, które można będzie łączyć, tworząc dowolne konfiguracje. Pierwsza z wysp, którą zwodowano dwa lata temu, to pływająca platforma o powierzchni 20 metrów kwadratowych z prawdziwą, rosnącą lipą pośrodku. Pływająca wysepka z drzewem przypadła do gustu mieszkańcom miasta, co zachęciło twórców do pracy nad kolejnymi modułami. Wodowanie następnych dwóch wysp zaplanowano na wiosnę 2021 roku.

"Ruchome, pływające, publiczne wyspy to przedsmak zupełnie nowego typu przestrzeni publicznej, którą mogą cieszyć się mieszkańcy i turyści" – czytamy na stronie Wysp Kopenhaskich.

Planowane wyspy są sposobem na zagospodarowanie nieużywanych części portu w Kopenhadze. Można je będzie rozrzucić w wyznaczonych miejscach, ale też połączyć je w jeden "superkontynent". "Wyspy zostaną rozmieszczone w odpowiednich miejscach wewnątrz portu, ale także znajdą drogę do bardziej zapomnianych i rzadko wykorzystywanych zakątków portu, przywracając im życie" - czytamy na stronie internetowej projektu.

Według zamysłu twórców, każda wyspa będzie służyła do różnych działań i aktywności. Wiadomo już, że jedna z nich będzie pływającym ogrodem, na drugiej będzie działała sauna, na kolejnej umieszczona zostanie kafejka.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.09.2020
GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

Sport


Sport

Reklama