Menu

Japońskie SPA... dla małp

Japońskie SPA... dla małp
Puchate małpy chętnie relaksują się w onsenie. (Fot. Getty Images)
Każdej zimy rzesze turystów przybywają do Parku Śnieżnych Małp Jigokudani w Japonii, by podziwiać makaki, które zażywają kąpieli w gorących źródłach. Puchate małpy o różowych twarzach, relaksujące się w onsenie, są niezwykle fotogeniczne.
Reklama

Park Śnieżnych Małp jest atrakcją prefektury Nagano, leżącej w centralnej części wyspy Honsiu. Ta okolica nazywa jest Himalajami Japonii. Jigokudani znajduje się w dolinie rzeki Yokoyu, na wysokości 850 m n.p.m. Panuje tam surowy klimat, ale wybawieniem są liczne źródła geotermalne i gejzery.

Gorące źródła podczas zimowych dni opanowane są przez makaki japońskie. Stada małp spędzają w hotelowych basenach na wolnym powietrzu po kilka godzin dziennie.

Później znikają do swoich siedzib w lesie. Podczas kąpieli dorosłe osobniki są zrelaksowane i spokojne, podczas gdy dzieci harcują na brzegu. Turyści nie tylko mogą obserwować te zwierzęta z bliska, ale również robić im zdjęcia. Nie są oddzieleni od makaków ogrodzeniem.

Małpy zaczęły schodzić z gór dopiero pół wieku temu, wraz z pojawieniem się infrastruktury hotelowej. Wcześniej nie korzystały z gorących źródeł, gdyż woda w nich jest za ciepła - ma 60 st. C. Dopiero kiedy hotelarze w swoich basenach obniżyli temperaturę górskiej wody do 40 st., ta stała się optymalna dla małp.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 02.04.2020
GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

Sport


Reklama