Menu

Jakie są naturalne substancje na pozbycie się nadwagi?

Jakie są naturalne substancje na pozbycie się nadwagi?
Zielona herbata to cudowny naturalny preparat - ma tyle korzystnych właściwości, że powinniśmy ją pić codziennie! (Fot. Getty Images)
Odchudzanie to dla wielu osób proces żmudny i czasochłonny. Dlatego często szukamy wsparcia w postaci popularnych suplementów diety. Jak przekonuje Anna Lewandowska, zamiast ratować się wątpliwego pochodzenia chemicznymi specyfikami, znacznie lepiej będzie sięgnąć po w pełni bezpieczne, naturalne substancje.
Reklama

Jak wynika z raportu agencji PMR, w marcu tego roku odnotowano w naszym kraju rekordowy wzrost sprzedaży suplementów diety. Polacy coraz chętniej sięgają po dietetyczne wspomagacze, które z założenia mają uzupełnić niedobory witamin i mikroelementów, poprawić koncentrację i jakość snu, przyspieszyć metabolizm, wreszcie – schudnąć. A odchudzające suplementy diety od dawna cieszą się nad Wisłą niesłabnącą popularnością.

Jak podkreśla na swoim blogu Anna Lewandowska, aby zadbać o zdrowie i figurę, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na prawidłowo skomponowane menu. "Żaden suplement diety nie jest w stanie zastąpić dobrze zbilansowanego jadłospisu i o tym powinniśmy zawsze pamiętać, niezależnie od tego, w jakim celu decydujemy się na zażywanie konkretnego preparatu" – wyrokuje trenerka.

Wielu z nas uparcie szuka jednak produktów, które choć w niewielkim stopniu pomogą nam pozbyć się nadprogramowych kilogramów, przyspieszając efekty ćwiczeń oraz stosowania niskokalorycznej diety. Zamiast faszerować organizm chemicznymi specyfikami, Lewandowska poleca bacznie przyjrzeć się roślinnym substancjom, które pomogą nam zredukować wagę w bezpieczny sposób. Jedną z nich jest ekstrakt z zielonej herbaty.

"Wiele badań wskazuje, że regularne spożywanie ekstraktu z zielonej herbaty w połączeniu z odpowiednią dietą redukcyjną, może przynieść dodatkowe korzyści. Substancja ta wpływa na metabolizm i wchłanianie lipidów. Oprócz tego, katechiny zawarte w zielonej herbacie hamują wchłanianie glukozy, co może być istotne w przypadku zaburzeń gospodarki węglowodanowej" – wyjaśnia trenerka.

Podobnie zbawienny wpływ na organizm ma ekstrakt z cynamonowca, który polecany jest zwłaszcza odchudzającym się cukrzykom. "Badania na modelach zwierzęcych i ludzkich wskazują, że związki obecne w ekstrakcie z cynamonu regulują poziom glukozy i lipidów we krwi, mogą również zwiększać wrażliwość na insulinę. Ta substancja może być więc szczególnie pomocna w przypadku osób cierpiących na insulinoodporność, cukrzycę typu 2 lub mających obciążenia rodzinne wskazujące możliwość wystąpienia tego typu problemów w przyszłości" – tłumaczy Lewandowska.

Sięgnąć warto także po znaną z właściwości stymulujących metabolizm kapsaicynę, której swój charakterystyczny ostry smak zawdzięcza papryka chilli. "Pewnie spotkaliście się ze stwierdzeniem, że aby przyspieszyć metabolizm warto wzbogacić swój jadłospis o pikantne dania. Odpowiedzialna za to jest między innymi właśnie kapsaicyna, która może powodować wzrost utleniania tłuszczów. Co więcej, istnieją przesłanki świadczące o tym, że może wpływać na zwiększenie odczucia sytości po posiłku, co jest dość istotne w procesie odchudzania" – wskazuje Lewandowska.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 01.03.2021
GBP 5.240 złEUR 4.523 złUSD 3.757 złCHF 4.121 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama