Menu

Izraelska firma zbudowała samochód, który lata!

Izraelska firma zbudowała samochód, który lata!
Tak mogą wyglądać pojazdy przyszłości... (Fot. Getty Images)
Cormorant, pojazd stworzony przez izraelską firmę Tactical Robotics, wykorzystuje technologię stosowaną w dronach - posiada bowiem wewnętrzne zabudowane wirniki, które umożliwiają mu latanie w wypełnionym przeszkodami terenie, gdzie nie poradzą sobie helikoptery.
Reklama

Izraelski dron-ambulans o gabarytach furgonetki powstał z myślą o armii. Ma być wykorzystywany podczas konfliktów nuklearnych, ataków z użyciem broni biologicznej lub chemicznej. Będzie służył do transportu osób, głównie do przewożenia rannych podczas wojny lub kataklizmów.

Cormorant to na razie prototyp, ale jest ogromna szansa, że zostanie wdrożony do produkcji. Partnerem firmy Tactical Robotics został właśnie koncern Boeing, a to oznacza, że jesteśmy o krok bliżej od powstania latających karetek.

Od biedy pojazd można porównać do wehikułu, którym latał Officer K, bohater filmu "Blade Runner 2049” (grany przez Ryana Goslinga). Tyle że aerodynamiczną linię kadłuba psują sterczące kółeczka – trochę jak z w dziwnolotach konstruowanych przez prof. T.Alenta w komiksach Papcia Chmiela z serii "Tytus, Romek i A’Tomek”.

Podobnie jak dron, Cormorant jest zdalnie sterowany. Może zabrać na pokład do 5 osób (lub 500 kg towaru) i pokonać odległość 50 km - także w bardzo porywistym wietrze lub wśród drapaczy chmur.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.05.2020
GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

Sport


Sport

Reklama