Menu

Iris Apfel - ikona stylu na przekór stereotypom

Iris Apfel - ikona stylu na przekór stereotypom
Apfel mimo upływu lat pozostaje jedną z najbarwniejszych osobowości w świecie mody. (Fot. Getty Images)
Nazywana kolorowym ptakiem świata mody Iris Apfel po raz kolejny zdumiała swoich fanów. Słynąca z ekstrawaganckiego stylu 97-latka podpisała kontrakt z jedną z największych agencji modelek na świecie, udowadniając, że wiek to tylko liczba, która nas nie definiuje.
Reklama

Znana z zadziornej krótkiej fryzury, monstrualnych okularów, bogactwa biżuterii i odważnych, wyrazistych strojów Iris Apfel nie bez przyczyny uchodzi za ikonę mody. W zdobywaniu kolejnych szczytów nie przeszkadza jej bynajmniej metryka, która w tej niełatwej skądinąd branży wciąż należy do rzadkości. Mimo sędziwego wieku, 97-letnia Apfel właśnie podpisała kontrakt z prestiżową agencją modelek.

Posiadająca rozpoznawalny, inspirujący styl, Apfel mimo upływu lat pozostaje jedną z najbarwniejszych osobowości w świecie mody. Niegdyś projektantka wnętrz Białego Domu, z wykształcenia historyk sztuki, z potrzeby serca – filantropka. Przede wszystkim jednak pasjonatka mody i ikona stylu; stylu, któremu poświęconą wystawę zaprezentowało w 2005 roku słynne nowojorskie Metropolitan Museum of Art.

Udowadniając, że dojrzały wiek nie musi oznaczać konieczności rezygnacji z marzeń, Apfel podpisała właśnie kontrakt z jedną z największych i najbardziej uznanych na świecie agencji modelek IMG Models, reprezentującą takie nazwiska, jak Gigi Hadid, Gisele Bundchen, Lily Aldridge czy Halima Aden.

W wieku 97 lat Iris nadal udowadnia, że wiek to tylko liczba, która nie powinna nas definiować... (Fot. Getty Images)

„Jestem bardzo podekscytowana. Nigdy nie miałam agenta z prawdziwego zdarzenia. Nigdy też nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, więc się na to w żaden sposób nie przygotowywałam. To wszystko stało się tak nagle. Kto by pomyślał, że będę 97-letnią dziewczyną z okładki?” – zastanawia się w rozmowie z „WWD” Apfel.

Zainteresowanie agencji nie powinno jednak dziwić ani szokować, biorąc pod uwagę, jak wpływową i popularną postacią w branży jest 97-latka. Już w 2014 roku Albert Maysles nakręcił dokument o jej barwnym życiu, zatytułowany po prostu „Iris”, a w 2018 roku wydawnictwo Harper Collins wydało jej biografię pt. „Iris Apfel: Accidental Icon”. Ostatnio wzięła udział w kampaniach Mac Cosmetics i Kate Spade, została też gwiazdą „Vogue Italia” i najstarszą modelką, która kiedykolwiek pojawiła się na okładce „Dazed & Confused”.

Przecząc wszelkim stereotypom dotyczącym wieku – zwłaszcza kobiet pracujących w modelingu – Iris nie zamierza zwalniać tempa. „Jest ikoną o niezmierzonym talencie, która promieniuje kreatywnością. W wieku 97 lat nadal udowadnia, że wiek to tylko liczba, która nie powinna nas definiować” – komentuje angaż Apfel prezes IMG Models i IMG Fashion Properties, Ivan Bart.

Sama zainteresowana dodaje, że ma nadzieję, iż jej sukces w branży modowej zainspiruje inne starsze kobiety do realizacji swoich marzeń. „Nie sądzę, że metryka powinna coś zmienić i sprawić, że przestaniesz pracować. Myślę, że przejście na emeryturę to los gorszy niż śmierć. Uwielbiam pracować i kocham swoją pracę. Spotykam ciekawych, kreatywnych ludzi i naprawdę miło spędzam czas” – konkluduje Apfel. 

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2020
GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama