Menu

Indyjskie Alcatraz oferuje noclegi dla turystów

Indyjskie Alcatraz oferuje noclegi dla turystów
Chcecie trafić do więzienia w Indiach? Nic prostszego, a i prawnika nie potrzeba... (Fot. Getty Images)
Więzienie Tihar w Delhi, w którym osadzeni są najgroźniejsi przestępcy, otworzyło swoje progi dla turystów. Można tam spędzić noc za około 100 zł. Dla gości nie ma jednak taryfy ulgowej - muszą spać na podłodze i jeść to, co więźniowie.
Reklama

W cenę pobytu wliczono więzienne ubranie i miejsce w celi z łazienką. Zamiast wygodnego hotelowego łóżka – kawałek podłogi, a zamiast smakowitych dań - więzienna racja żywnościowa. Nie można używać telefonów, a pobudka jest o 5 rano. Odwiedzający nie wymiga się od pracy. Tak jak więźniowie, będzie sprzątać, gotować i mielić pszenicę.

Więzienie Tihar, określane przez niektórych indyjskim Alcatraz, rozciąga się na powierzchni 160 hektarów. Osadzonych jest w nim 16 tys. więźniów. Dla turystów przeznaczono kilka cel. Goście mają kontakt z prawdziwymi osadzonymi, ale takimi, którzy dobrze się sprawują. Nocleg w więzieniu kosztuje 2 tys. rupii, czyli około 110 zł.

Indyjskie Alcatraz otworzyło swoje podwoje dla turystów. (Fot. Getty Images)

Turystyka więzienna narodziła się w latach 90-tych. Pionierem w tej kwestii był zakład San Pedro w stolicy Boliwii La Paz. Interes rozkręcił tam Anglik Thomas McFadden, który wcześniej trafił do San Pedro za przemyt narkotyków.

W Indiach działa już jedno więzienie, gdzie można wykupić nocleg. Chodzi o przekształcony w muzeum zakład karny Sangareddy, którego historia sięga czasów kolonialnych.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.04.2020
GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

Sport


Reklama