Menu

Hugh Laurie napisze scenariusz według Agathy Christie!

Hugh Laurie napisze scenariusz według Agathy Christie!
Serialowy Dr House, aktor Hugh Laurie pracuje nad scenariuszem nowego mini serialu dla BBC. Będzie to adaptacja powieści Agathy Christie, choć na razie nie jest znany tytuł książki.
Reklama

Hugh Laurie jest doskonałym brytyjskim aktorem, którego miliony widzów pokochały dzięki tytułowej roli w popularnym serialu "Dr House". Teraz Laurie pisze scenariusz do mini serialu - producenci nie chcą zdradzić, którą książkę Agathy Christie aktor wziął na warsztat. Nie wiadomo też, czy Laurie w tej adaptacji zagra. Wiadomo za to, że produkcja trafi na antenę BBC.

Co ciekawe, Hugh Laurie zagrał już głównego bohatera powieści Agathy Christie. W filmie zespołu Spice Girls "Spice World", aktor parodiował słynnego detektywa Herculesa Poirot.

Laurie jest z zamiłowania muzykiem - gra na pianinie, gitarze, perkusji, harmonijce i saksofonie. Gwiazdor jest również liderem zespołu Band From TV, w skład którego wchodzi kilku aktorów serialowych, w tym kolega aktora z planu "Dr. House'a" - Jesse Spencer.

Premiera solowego bluesowego albumu aktora "Let Them Talk" miała miejsce w maju 2011 roku. Druga płyta, zatytułowana "Didn't It Rain", ukazała się dwa lata później. W ramach trasy promującej album aktor odwiedził także Polskę, dając w 2013 roku koncert w warszawskiej Sali Kongresowej. Rok później ponownie odwiedził nasz kraj, tym razem grając w Poznaniu i w Szczecinie.

Laurie, ojciec trójki dorosłych dzieci, jest także producentem, reżyserem i autorem jednej powieści.

Urodzony w Oxfordzie w Anglii, swą karierę aktorską rozpoczął na Uniwersytecie w Cambridge obok aktorek Emmy Thompson i Tildy Swinton. Został również zauważony za rolę w serialu "The Night Manager", grał na dużym ekranie w filmach "The Hunt for Tomorrow" (2015), "Rozważnej i romantycznej" (1995) oraz w "Człowieku w żelaznej masce"(1998).

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.08.2020
GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

Sport


Sport

Reklama