Menu

Grejpfrut to pogromca tłuszczu!

Grejpfrut to pogromca tłuszczu!
Pomaga schudnąć!
Reklama
Grejpfrut to ulubiony owoc osób dbających o linię, który już dawno zyskał miana "pogromcy tłuszczu". Jak przekonują naukowcy, wypicie soku z grejpfruta podczas jedzenia tłustych potraw zmniejsza ryzyko przyrostu masy ciała.

Owoc grejpfruta zawiera 90 proc. wody, a ponadto cukier, kwasy organiczne oraz witaminy z grupy B, a także spore ilości witamin: E i P. Posiada dużą ilość witaminy C i korzystnie wpływa na pracę jelit. W miąższu występują karoteny - głównie likopen, warunkujący jego zabarwienie. Występuje także gorzki związek - naryngina. Jest on odpowiedzialny za gorzki smak owocu, ale także za jego działanie przeczyszczające, wspomagające przemianę materii.

Badacze udowodnili, że nawet jeśli podstawą naszej codziennej diety jest tłuste, śmieciowe jedzenie, ale do każdego posiłku wypijamy szklankę soku z grejpfruta, przytyjemy o jedną piątą mniej, niż gdyby posiłkom nie towarzyszył ten zdrowy napój. Dodatkowo sok obniża poziom glukozy we krwi.

Jak podkreślają specjaliści, te dowody naukowe nie powinny nikogo skłaniać do przesady i opieraniu swojej diety wyłącznie o te owoce. Jak podkreślają dietetycy, grejpfrut powinien być elementem zdrowej, zbilansowanej diety, a nie jej podstawą.
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 02.04.2020
GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

Sport


Reklama