Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Goldie Hawn krytykuje gwiazdy, które pouczają ludzi w sprawach moralności

Goldie Hawn krytykuje gwiazdy, które pouczają ludzi w sprawach moralności
Goldie Hawn podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w 2014 roku. (Fot. PAP/EPA)
W przeciwieństwie do wielu kolegów i koleżanek po fachu, Goldie Hawn konsekwentnie nie zabiera głosu w dyskusjach na tematy związane z polityką. Teraz w rozmowie ze znaną dziennikarką Megyn Kelly gwiazda podkreśliła, że jest przeciwna tworzeniu podziałów w społeczeństwie.
Reklama
Reklama

Goldie Hawn należy do grona gwiazd, które Hollywood znają od podszewki - pracuje tam od przeszło pięciu dekad. Jedna z najsłynniejszych aktorek Fabryki Snów nigdy jednak nie wykorzystywała swojej popularności do wyrażania własnych poglądów politycznych. W przeciwieństwie do wielu kolegów i koleżanek po fachu Hawn jak ognia unika tego typu dyskusji. W nowym wywiadzie udzielonym "The Daily Wire" gwiazda wyjaśniła, dlaczego nigdy nie zabierała głosu na tematy dotyczące polityki.

Zaczęło się od uwagi przeprowadzającej wywiad Megyn Kelly. Dziennikarka stwierdziła, że moralizatorski ton wypowiedzi niektórych aktorów czy reżyserów bywa wyjątkowo odpychający. "Myślę, że to doprowadza ludzi do szaleństwa, gdy Hollywood próbuje być świętsze od papieża i zaczyna pouczać na temat moralności czy rzekomo niewłaściwych politycznych wyborów Amerykanów. Aż chciałoby się powiedzieć: zachowajcie swoje mądrości i wykłady dla siebie" – zagadnęła aktorkę Kelly.

Hawn przyznała dziennikarce rację i podkreśliła, że środowisko filmowe winno skupić się na swojej misji, jaką jest "dostarczanie widzom rozrywki". Zdaniem gwiazdy, komentowanie bieżących wydarzeń z życia publicznego przez znane osoby jedynie zaostrza podziały w społeczeństwie.

"Wiele osób w Hollywood wierzy, że ma misję uświadamiania ludzi w różnych sprawach. Chcą firmować swoim nazwiskiem coś, w co wierzą. A prawda jest taka, że to niczego nie zmienia. Może jedynie zaszkodzić. Ja wolę się nie wychylać. Trzymam się swoich kompetencji. Bo nie tym się zajmujemy. Mamy po prostu bawić ludzi, dostarczać im rozrywki, wzruszać, wywoływać radość i śmiech. Na tym polega nasza służba" – zaznaczyła Hawn. 

Komentarze
  • Johnny
    26 stycznia, 13:31

    Dlatego Stuhry i Jandy i reszta stracili w PL autorytet jako aktorzy stajac sie grajacymi politykami.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.05.2022
GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama