Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Firma Dior wznowiła sprzedaż torebki, którą rozsławiła księżna Diana

Firma Dior wznowiła sprzedaż torebki, którą rozsławiła księżna Diana
Księżna Diana często była widywana z charakterystyczną torebką Dior. (Fot. Getty Images)
Księżna Diana upodobała sobie torebkę Diora o pudełkowym fasonie, model Chouchou, który później - na cześć tej arystokratki - został przemianowany na Lady Dior. Jej pomniejszoną wersję, w satynowym wydaniu, księżna Walii miała ze sobą na Met Gali w 1996 r. Teraz Dior postanowił przywrócić do sprzedaży ten specjalny model, ale w limitowanej liczbie egzemplarzy.
Reklama
Reklama

Torebkę Chouchou księżna Diana otrzymała w prezencie od francuskiej pierwszej damy – Bernadette Chirac, gdy w 1995 roku przyjechała do Paryża na uroczystość otwarcia wystawy Paula Cézanne’a w Grand Palais.

Model o pudełkowym fasonie, pikowanym wykończeniu i z biżuteryjną zawieszkę bardzo przypadł jej do gustu i towarzyszył jej później podczas wielu wydarzeń. Nic więc dziwnego, że torebki tej nie mogło zabraknąć w piątym sezonie serialu "The Crown".

Dior wypuści do sprzedaży jedynie 200 sztuk modelu słynnej torebki. (Fot. Dior)

Z biegiem lat Dior wypuścił bardzo wiele modyfikacji tego modelu. W 1996 r. pojawił się wersja mini, o satynowym wykończeniu, w granatowym kolorze. Ta wersja też przypadła do gustu Lady Di. Przydawała jej szyku m.in. podczas nowojorskiej MET Gali w 1996 r., kiedy to celebrowano twórczość Christiana Diora.

Teraz, zapewne na fali popularności serialu "The Crown", Dior postanowił wznowić sprzedaż tej wersji Chouchou. Do butików tej marki trafiła ona w połowie listopada. Jednak na jej zakup mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Dior wypuścił bowiem na rynek jedynie 200 sztuk tego modelu. Każda kosztuje 5 tys. euro, czyli niecałe 4,5 tys. funtów. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 30.11.2022
GBP 5.4151 złEUR 4.6684 złUSD 4.5066 złCHF 4.7421 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama