Menu

Evangeline Lilly przeprasza za swoje słowa na temat pandemii koronawirusa

Evangeline Lilly przeprasza za swoje słowa na temat pandemii koronawirusa
Aktorka wzbudziła ogromne kontrowersje swoimi słowami... (Fot. Getty Images)
Jedni cenią życie ponad wolność, a inni wolność ponad życie - oświadczyła kilka dni temu gwiazda Zagubionych Evangeline Lilly. W ten sposób dała jasno do zrozumienia, że nie zamierza się poddać samoizolacji w związku z pandemią koronawirusa.
Reklama

Oświadczenie to spotkało się z liczną krytyków ze strony fanów, jak również innych gwiazd. Teraz aktorka przeprasza za tamtą wypowiedź.

"Witajcie wszyscy. Piszę do was prosto z mojego domu, gdzie od 18 marca izoluję się od reszty. Właśnie tego dnia władze mojego miasteczka wprowadziły zakaz wychodzenia z domu. 16 marca, gdy pisałam moje niefortunne słowa, jedynymi wytycznymi było to, żeby unikać zgromadzeń powyżej 250 osób i regularnie myć ręce. Co też robiłam. Dwa dni później to się zmieniło, więc pomimo moich obaw o społeczno-ekonomiczne i polityczne reperkusje tej decyzji, robię, co należy, by spłaszczyć krzywą zachorowań, stosuję samoizolację i przebywam w domu razem z całą rodziną” – napisała na Instagramie Lilly. Do wpisu dołączyła zdjęcie swojej rodziny grającej w grę planszową.

"Chcę też serdecznie i szczerze przeprosić za brak wrażliwości, jaki pokazałam w poprzednim wpisie w stosunku do cierpiących na całym świecie z powodu wirusa COVID-19. Dziadkowie, rodzice, dzieci, siostry i bracia umierają, świat próbuje znaleźć sposób na zatrzymanie tego bardzo poważnego zagrożenia, a moje przedłużające się milczenie mogło zostać odebrane jako wyraz lekceważenia i arogancji” – pisze dalej aktorka.

Gwiazda zapewniła, że nie chciała nikogo urazić... (Fot. Getty Images)

"Szczególne przeprosiny chciałam skierować do cierpiących z powodu pandemii. Nie chciałam was zranić. Kiedy pisałam te słowa dziesięć dni temu, myślałam, że trochę uspokoję panującą histerię. Teraz widzę, że dołożyłam moje osobiste obawy do sytuacji, która i tak jest już stresująca i przerażająca. Opłakuję kolejne śmierci i niemożliwe decyzje, jakie muszą podejmować pracownicy opieki zdrowotnej w kontekście leczenia zarażonych. Martwię się o nasze społeczności – małe biznesy i rodziny żyjące od wypłaty do wypłaty – próbuję stosować się do zaleceń odnośnie tego, w jaki sposób mogę pomóc. Podobnie do wielu z was, martwię się o polityczne skutki pandemii. Modlę się za nas. Jednocześnie podnosi mnie na duchu piękno człowieczeństwa, które pokazuje tak wielu ludzi w tym delikatnym czasie. Kiedy wyrażałam swoje własne strachy w kwestii samoizolacji, pewna osoba powiedziała mi: Zrób to z miłości, nie ze strachu. Pomogło mi to w znalezieniu się w tym wszystkim. Wysyłam wyrazy miłości, nawet jeśli nie możecie mi teraz odpowiedzieć tym samym” – kończy Evangeline Lilly.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.05.2020
GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

Sport


Sport

Reklama