Menu

Elektroniczny różaniec ma zachęcić młodzież do modlitwy

Elektroniczny różaniec ma zachęcić młodzież do modlitwy
Za urządzenie zapłacimy ok. 100 funtów. (Fot. Getty Images)
Powiązana z oficjalną papieską siecią społecznością Pope's Worldwide Prayer Network organizacja Click to Pray chce wykorzystać nowe technologie, by zachęcić katolicką młodzież do modlitwy. Mają temu służyć specjalna aplikacja oraz elektroniczny różaniec.
Reklama

Elektroniczny różaniec opracowała tajwańska firma technologiczna GadgTek. Gadżet składa się z 10 czarnych paciorków z agatu i hematytu oraz metalowego krzyża z wbudowanym czujnikiem ruchu. Urządzenie wycenione na ok. 100 funtów jest wodoodporne i aktywowane przez wykonanie znaku krzyża - podał serwis BBC.

Różaniec łączy się z aplikacją Click to Pray eRosary przeznaczoną na smartfony z systemem Android i iOS. Program wspiera trzy różne formuły różańcowe i monitoruje postępy użytkownika w odmawianiu koronki, zawiera także audiowizualne wyjaśnienia dotyczące modlitwy.

Media zwracają uwagę, że to kolejna próba środowisk katolickich, by zwiększyć zaangażowanie wiernych przy pomocy technologii. W ubiegłym roku podobną funkcję miała pełnić bezpłatna (ale zawierająca reklamy i opcje zakupów w aplikacji) oparta na lokalizacji gra wzorowana na popularnym "Pokemon Go" pt. "Follow JC Go".

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 12.08.2020
GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

Sport


Sport

Reklama