Menu

Dzisiaj Dzień Przyjaciela!

Dzisiaj Dzień Przyjaciela!
Przyjaźń między kobietami jest wyjątkowa... (Fot. Getty Images)
Wydawać by się mogło, że rodzeństwo jest najlepszym materiałem na przyjaciela. Najczęściej przyjaźń nawiązuje się jednak między obcymi osobami. Ta ważna dla człowieka relacja może trwać już od piaskownicy aż do śmierci. Dzisiaj przypada Dzień Przyjaciela.
Reklama

To z nim dzielimy nie tylko swoje wzloty, ale i upadki. To on jest powiernikiem naszych sekretów i tajemnic. To jego prosimy o radę i pomoc. Przyjaciel to bardzo ważna osoba w życiu każdego człowieka. W końcu prawdziwy przyjaciel to skarb, dlatego lepiej o niego dbać.

Rodzeństwo, ze względu na pokrewieństwo oraz wspólne wychowywanie się, mogłoby być materiałem na najlepszego przyjaciela. Czasem rodzice przyjaźnią się ze swoimi dziećmi - matka z córką, ojciec z synem. Jednak tu trzeba uważać, by nie przekroczyć granicy.

Przykładem przyjaźni na linii ojciec-syn są Chajzerowie: Zygmunt, czyli ojciec oraz Filip, czyli syn. Czy zawsze mieli takie przyjacielskie relacje czy bywały zgrzyty, np. w okresie dojrzewania? Ponoć z Filipem - jak przekonywał Zygmunt - nie było problemów wychowawczych, ani okresu buntu, choć zawsze był bardzo żywiołowym dzieckiem.

A czy męska przyjaźń różni się od damskiej?... (Fot. Getty Images)

Przyjaźń istnieje też w show biznesie, ale już bez pokrewieństwa jak w przypadku Chajzerów. Jej przykładem są aktorki Magdalena Cielecka oraz Maja Ostaszewska, które razem studiowały w szkole teatralnej. Cielecka uważa też, że przyjaciółka to taka nierodzona siostra. "Zgadza się, choć tu czuję jakby inną energię. Z drugiej strony, jeśli ktoś przyjaźni się z siostrami to ten element, ta płaszczyzna jest do porównania. Ja się z moimi przyjaźnię" - mówi aktorka.

Innym przykładem przyjaźni zawodowej jest aktorka Joanna Jabłczyńska, która - oprócz współpracy modowej - nawiązała też bliską relację z projektantką Violą Piekut. Jak zaczęła się ta przyjaźń? Właśnie od zawodowych kwestii. "Viola szukała ambasadorki swojej marki, mnie znalazła nasza wspólna znajoma. Zaczęłyśmy od pracy zawodowej, ale jako że obie jesteśmy takimi ciepłymi, otwartymi osobami, przerodziło się to w przyjaźń. Teraz nawet jestem bardziej jej przyjaciółką niż modelką" - opisywała w jednym z wywiadów Jabłczyńska.

Niektórzy nie wierzą w przyjaźń damsko-męską. Uważają wręcz, że relacja między przeciwnymi płciami prowadzi tylko do miłości. Z kolei inni twierdzą, że przyjaźń jest fundamentem miłości. Są też przypadki, że przyjaciel - będący początkowo obcą nam osobą - staje się nam jeszcze bliższy niż rodzeństwo. To ciekawe, ale biorąc pod uwagę, że brata czy siostry sobie nie wybieramy, a przyjaciela wybieramy świadomie - ma to sens.

Warto zauważyć, że przyjacielem nie zawsze musi być człowiek - może nim też być zwierzę. I tak mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, choć miłośnicy kotów będą pewnie polemizować... 

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 10.07.2020
GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama