Menu

Dua Lipa walczy o statuetkę Grammy 2019

Dua Lipa walczy o statuetkę Grammy 2019
23-letnia brytyjska artystka pochodzenia kosowskiego robi prawdziwą furorę w świecie muzyki. (Fot. Getty Images)
Już jutro, 10 lutego, po raz 61. wręczone zostaną statuetki Grammy. W kategorię Best New Artist, jedną z nominowanych jest Dua Lipa, która podbiła świat singlem New Rules.
Reklama

"Głos pokolenia" i "niepoprawna romantyczka" - to określenia, jakie podają pod adresem reprezentantki Wielkiej Brytanii. Jej ochrypły wokal elektryzuje fanów, a jej piosenki biją rekordy popularności na całym świecie.

Zaczynała jak wiele współczesnych piosenkarek – od coverów znanych przebojów zamieszczanych na YouTube. Na ustach fanów muzyki pop jest już od połowy 2017 roku, kiedy to podbiła świat singlem „New Rules”. Krótko później ukazał się jej debiutancki album zatytułowany po prostu „Dua Lipa”.

Piosenkarka ma na koncie także współpracę z innymi gwiazdami, w tym wspólny singiel nagrany z Calvinem Harrisem zatytułowany „One Kiss” z kwietnia 2018 roku, czy nagrany z duetem producenckim Diplo i Markiem Ronsonem singiel „Electricity”, który także jest nominowany do Grammy w kategorii Best Dance Recording.

Lipa rozpoczęła swoją karierę w wieku czternastu lat, gdy dodawała covery słynnych artystów w serwisie YouTube. (Fot. Getty Images)

23-letnia brytyjska artystka pochodzenia kosowskiego, przyznaje, że prywatnie jest beznadziejną romantyczką. "Bardzo mocno wierzę w idealną miłość. Winię za to moich rodziców, ponieważ mają naprawdę dobre relacje i myślę, że to ich związek odpowiada za moje wysokie standardy w relacjach romantycznych" - opowiadała w rozmowie z magazynem "Elle".

Do bycia romantyczką predestynuje ją niejako nadane jej przez babcię imię. "Dua" w języku albańskim oznacza bowiem właśnie "miłość".

Wyjątkową odmianę ciemnego popu, którą reprezentuje Dua, sama artystka opisuje jako "taniec we łzach". "Są to głównie taneczne utwory, a taniec jest przecież radosny i zabawny. Ale jeśli skupisz się na tekstach moich utworów wykonanych w wersji fortepianowej, dostrzeżesz, że jest w nich dużo smutku" - przyznaje artystka.

Jej głos - ciepły i ochrypły - stanowi jej znak rozpoznawczy, za który pokochały ją miliony fanów. Nie bez przyczyny Lipa uznana została za najpopularniejszą artystkę w Wielkiej Brytanii.

Statuetka Grammy otworzyłaby przed piosenkarka wrota do wielkiej kariery, tak jak wcześniej stało się z Amy Winehouse, Mariah Carey czy Cyndi Lauper. 

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.08.2020
GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

Sport


Sport

Reklama