Menu

Donatella Versace kupiła willę nad Lago Maggiore

Donatella Versace kupiła willę nad Lago Maggiore
Przepiękne włoskie jezioro jest niezwykle malowniczo położone... (Fot. Getty Images)
Za 5 mln euro Donatella Versace kupiła willę La Verbanella, jedną z najbardziej prestiżowych nad jeziorem Maggiore na północy Włoch. Rezydencja zasłynęła z tego, że gościło w niej wiele znamienitych osobistości, wśród nich Thomas Mann i Walt Disney.
Reklama

Posiadłość ma 1400 m kw. i położona jest nad samym jeziorem w miejscowości Meina koło Novary. Jest w niej łącznie 50 pomieszczeń, w tym 20 sypialni. Wokół trzypiętrowej rezydencji znajduje się malowniczy ogród i basen.

Rezydencja ta znana jest również pod nazwą Villa Mondadori, bo to ta rodzina założycieli znanego i potężnego włoskiego wydawnictwa kupiła ją w latach 20. zeszłego wieku. Gośćmi rodu wydawców byli tam belgijski pisarz Georges Simenon, włoscy poeci: laureat literackiego Nobla Eugenio Montale i Giuseppe Ungaretti.

Dowodem obecności wielu najwybitniejszych literatów minionego wieku są autografy, jakie zostawiali na murze. Niektóre z nich przetrwały w dobrym stanie do czasów obecnych.

Włoskie media zauważają, że po prawdziwym pochodzie znakomitych przedstawicieli literatury, którzy przynieśli sławę wilii, teraz może ona zdobyć nowy splendor, gdy zaczną tam pojawiać się gwiazdy show biznesu ubierane przez Donatellę Versace. Lista jej przyjaciół i klientów ze świata filmu i rozrywki jest długa. Wkrótce, jak podkreśliła telewizja, może zapanować tam aura Alta Moda.

Projektantka ubiera takie gwiazdy jak Angelina Jolie, Cindy Crawford, Eva Longoria, Penelope Cruz.

Donatella Versace jest wiceprezeską domu mody Versace, stworzonego przez jej 9 lat starszego brata, Gianniego, zamordowanego w USA w 1997 roku.

Widok z willi zapiera dech w piersiach... (Fot. Forbes.it/screenshot)

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 01.10.2020
GBP 4.939 złEUR 4.515 złUSD 3.851 złCHF 4.188 zł

Sport


Sport

Reklama