Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Dolly Parton pobiła kolejne trzy rekordy Guinnessa

Dolly Parton pobiła kolejne trzy rekordy Guinnessa
Jedyna w swoim rodzaju Dolly Parton. (Fot. SUZANNE CORDEIRO/AFP via Getty Images)
W Księdze Rekordów Guinnessa nazwisko 77-letniej Dolly Parton pojawiało się już siedmiokrotnie. Gwiazda pulę rekordowych wyróżnień powiększyła o trzy kolejne wpisy. Piosenkarka została uhonorowana między innymi za największą liczbę albumów studyjnych wydanych przez piosenkarkę country.
Reklama
Reklama

W trakcie trwającej blisko 56 lat kariery, Dolly Parton stała się jedną z najbardziej lubianych, docenianych i nagradzanych gwiazd muzyki country. Do listy swoich wyróżnień artystka dodała kolejne, honorujące jej rekordowe osiągnięcia.

Niedawno piosenkarka odebrała trzy certyfikaty dokumentujące wpisanie jej nazwiska do Księgi Rekordów Guinnessa. Parton, z 65 albumami studyjnymi, została okrzyknięta rekordzistką pod względem największej liczby wydanych albumów przez piosenkarkę country.

"Czuję się zaszczycona za każdym razem, gdy odbieram to wyróżnienie. Tymi trzema nowymi dzielę się z moimi fanami, którzy pozwolili mi cieszyć się tak długą karierą" – przyznała Dolly Parton w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Księgi Rekordów Guinnessa.

Kolejne dwa rekordy, które pobiła dotyczą jej obecności na listach przebojów. Artystka może poszczycić się największą liczbą hitów, które znalazły się w pierwszej dziesiątce listy US Top Country Albums, jest ich dokładnie 48.

Artystka pobiła także rekord w najdłuższej przerwie między albumami, które znalazły się na szczycie zestawienia US Top Country Albums. Kolejne sukcesy krążków i zajęcie pierwszego miejsca w zestawieniu dzieliła przerwa wynosząca aż 43 lata i 156 dni. Chodzi o przerwę między triumfującym albumem "New Harvest… First Gathering", który został wydany w 1977 roku i wydanym w 2020 roku krążkiem "A Holly Dolly Christmas".

Ciekawe, czy wraz z zaplanowaną na 17 listopada premierą płyty "Rockstar" artystka doda do listy, już dziesięciu rekordów, kolejne...

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.09.2023
GBP 5.3464 złEUR 4.6356 złUSD 4.3697 złCHF 4.8030 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama