Menu

Demi Lovato przestała obsesyjnie dbać o figurę. I dzięki temu… schudła

Demi Lovato przestała obsesyjnie dbać o figurę. I dzięki temu… schudła
Gwiazda nie kryje, że przez lata zmagała się z tym, by dopasować swoją figurę do obowiązujących standardów... (Fot. PAP/EPA)
Przez lata borykała się z zaburzeniami odżywiania, katując się restrykcyjnymi dietami i zbyt intensywnymi treningami. Dzięki zmianie stylu życia udało jej się wreszcie osiągnąć psychofizyczną równowagę.
Reklama

Demi Lovato przez wiele lat ulegała panującej w show-biznesie presji dotyczącej nieskazitelnego wyglądu. Aby dopasować się do obowiązujących standardów, obsesyjnie dbała o figurę. W tym celu stosowała restrykcyjne, ubogie w wartości odżywcze diety i katowała się treningami. 28-letnia artystka w pewnym momencie postanowiła jednak diametralnie odmienić swój styl życia i przywrócić utraconą psychofizyczną równowagę. Od jakiegoś czasu regularnie publikuje w sieci posty poświęcone nierealistycznym oczekiwaniom dotyczącym urody, jakim kobiety od lat usiłują bezskutecznie sprostać. Symbolem wewnętrznej przemiany Lovato była wizualna metamorfoza – gwiazda obcięła niedawno swoje długie włosy.

W opublikowanej właśnie na Instagramie relacji wideo artystka zdradziła, że przestała żyć w zgodzie z zasadami wszechobecnej kultury diet. Zakłada ona, że jedynie szczupłe ciało jest zdrowe i atrakcyjne, a bycie na diecie jest cnotą moralną. Co ciekawe, pozbywając się obsesji na punkcie dbania o linię, Lovato pozbyła się zarazem nadprogramowych kilogramów. "Już nie liczę kalorii. Nie przetrenowuję się. Nie stosuję głodówek i detoksów. I nie żyję według reguł kultury diet. A mimo to udało mi się schudnąć. To dla mnie nowe doświadczenie. Czuję się pełna, ale nie jedzenia, lecz mądrości. Dziś wypełnia mnie spokój, pogoda ducha, radość i miłość. Dziękuję swojemu ciału za cierpliwość" – oznajmiła piosenkarka.

Dawny styl życia wpędził gwiazdę w zaburzenia odżywiania, skutecznie zaniżając jej samoocenę i poczucie własnej wartości. Presja związana z posiadaniem ściśle określonej sylwetki oraz brak potrzebnego wsparcia ze strony bliskich osób doprowadziły do znaczącego pogorszenia jej kondycji psychicznej. "Naprawdę potrzebowałam wtedy mieć w pobliżu kogoś, kto powiedziałby mi: Wiesz, myślę, że za dużo ćwiczysz, to staje się niezdrowe. A był taki okres w moim życiu, kiedy praktycznie mieszkałam na siłowni. Nawet spotkania biznesowe umawiałam w przerwach między treningami. Jadłam posiłek, szłam na trening, znowu jadłam i znowu ćwiczyłam. To nie była wolność" – wyznała artystka goszcząc w podcaście "Pretty Big Deal".

Według Lovato, walka z zaburzeniami odżywiania i desperackie pragnienie dopasowania się do obowiązujących standardów piękna były jednymi z głównych powodów jej przedawkowania narkotyków w 2018 roku. "Myślę, że to wszystko doprowadziło do mojego załamania psychicznego i przedawkowania. Żyłam w kłamstwie próbując przekonać świat, że jestem szczęśliwa, choć wcale nie byłam" – dodała gwiazda.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.04.2021
GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama