Menu

Czarna herbata poprawia koncentrację!

Czarna herbata poprawia koncentrację!
Miłośników czarnej herbaty ucieszy to odkrycie. (Fot. Getty Images)
Picie herbaty to jeden z tych rytuałów, który działa na nas odprężająco i ułatwia zasypianie. Naukowcy z Newcastle odkryli jej dodatkową właściwość. Okazało się, że pomaga ona osobom starszym w zachowaniu prawidłowego funkcjonowania procesów poznawczych.
Reklama

Właściwości zdrowotne herbaty nie są tajemnicą. W zależności od jej rodzaju, wpływa ona na różne funkcje naszego organizmu. Badaczy szczególnie interesowało zastosowanie czarnej herbaty i jej wpływ na kondycję mózgu u seniorów, zwłaszcza poprawę pamięci i ogólne zdolności poznawcze.

Badania wykazały, że osoby starsze, które regularnie piją czarną herbatę, wykazują m.in. lepszą koncentrację. Naukowcy ustalili jednak, że seniorzy muszą wypijać co najmniej pięć filiżanek herbaty dziennie, aby odczuć te efekty. Mechanizm działania jest jednak nie tak oczywisty, jak by mogło się wydawać.

"Efekty, które zaobserwowaliśmy w grupie badanych osób, mogą wynikać nie tylko ze związków obecnych w herbacie. Ich przyczyną może być sam rytuał picia herbaty, jej parzenia. Nie mniej istotna jest też rozmowa przy filiżance naparu" - zaznacza dr Edward Okello, główny autor badania. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.02.2021
GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama