Menu

Codzienne gorące kąpiele odchudzają i nie tylko!

Codzienne gorące kąpiele odchudzają i nie tylko!
Taka kąpiel to samo zdrowie i relaks! (Fot. Getty Images)
Gorąca kąpiel ceniona jest szczególnie za właściwości relaksacyjne. Jednak istnieje jeszcze jeden powód, dla którego warto oddać się tej przyjemnej czynności. Najnowsze badania dowodzą, że zażywanie gorących kąpieli cztery razy w tygodniu wiąże się ze spadkiem masy ciała, zmniejszeniem obwodu talii oraz rozkurczowego ciśnienia krwi i poziomu hemoglobiny glikowanej.
Reklama

W badaniu, które zaprezentowano podczas dorocznego spotkania Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD), przeanalizowano wpływ gorących kąpieli na ponad 1 297 osobach. Badani zostali podzieleni na trzy grupy na podstawie częstotliwości kąpieli. Pierwsza grupa kąpała się cztery lub więcej razy w tygodniu, druga kąpała się od jednego do czterech razy w tygodniu, trzecia grupa brała mniej niż jedną kąpiel tygodniowo.

Dodatkowo badacze zebrali i porównali dane uczestników, w tym pomiary ciała i badania krwi. Badani kąpiący się częściej wykazywali spadek masy ciała, rozkurczowego ciśnienia krwi i hemoglobiny glikowanej. A to może zmniejszyć ryzyko rozwinięcia się cukrzycy typu 2.

Na podstawie tych ustaleń naukowcy doszli do wniosku, że codzienne ciepłe kąpiele mogą poprawić stan pacjentów z cukrzycą typu 2, a także pomóc zmniejszyć czynniki ryzyka z tym związane. Ponadto regularne kąpiele w gorącej wodzie wiązały się również z lepszą kontrolą ciśnienia krwi i wagi.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.10.2020
GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

Sport


Sport

Reklama