Menu

Co wampiry robią w ukryciu?

Co wampiry robią w ukryciu?
Kayvan Novak - szef wampirów. (Fot. Getty Images)
Wyreżyserowany przez Taikę Waititiego i Jemaine'a Clementa nowozelandzki film Co robimy w ukryciu z 2014 roku był jednym z hitów Warszawskiego Festiwalu Filmowego - zdobył tam nagrodę publiczności.
Reklama

Film ten stał się też przepustką do kariery dla Waititego, który potem nakręcił takie hity jak "Thor: Ragnarok” czy "Jojo Rabbit”. W ubiegłym roku na podstawie tego filmu zrealizowany został telewizyjny serial, który od dzisiaj można oglądać na HBO GO.

Zrealizowany w konwencji mockumentu (film stylizowany na dokument) opowiada o codzienności wampirów i śledzi ich przyziemne problemy. Jego bohaterami jest grupa krwiopijców mieszkających na Staten Island. Przywódcą grupy jest wielki wojownik i zdobywca wywodzący się z Imperium Osmańskiego – Nandor The Relentless (Kayvan Novak).

Jego współlokatorami są awanturniczy wampir pochodzenia brytyjskiego Laszlo (Matt Berry) oraz uwodzicielska kusicielka Nadja (Natasia Demetriou). Razem z nimi mieszka też sługa Nandora – Guillermo (Harvey Guillén), który za wszelką cenę chce zostać wampirem z prawdziwego zdarzenia. Wśród bohaterów serialu znaleźli się również wampir energetyczny Colin Robinson (Mark Proksch) oraz przyjaciółka Nadji, Jenna (Beanie Feldstein), która jest studentką pobliskiego college'u.

Podczas nieoczekiwanej wizyty mrocznego pana i przywódcy, wampirom zostaje przypomniane zadanie, które otrzymali po przybyciu na Staten Island ponad sto lat wcześniej – mają doprowadzić do całkowitej dominacji Nowego Świata.

Cały pierwszy sezon serialu dostępny jest już na HBO GO. Od 16 kwietnia trafią tam dwa premierowe odcinki drugiego sezonu. Następne będą emitowane co tydzień w czwartki.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.05.2020
GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

Sport


Sport

Reklama