Menu

Co najlepiej się oglądało na Netfliksie?

Co najlepiej się oglądało na Netfliksie?
Netflix i jego produkcje gościły w ostatnich miesiącach w milionach domów na całym świecie. Podczas pandemii i lockdownów platforma biła rekordy popularności. (Fot. Getty Images)
Połowa roku to dobry moment na kolejne podsumowania branży streamingowej. Z okazji tej skorzystał Netflix, który opublikował dane dotyczące oglądalności swoich produkcji w drugim kwartale 2021 roku. Wynika z nich, że największymi hitami giganta stremingowego były w tym okresie film 'Armia umarłych' oraz serial 'Łasuch'.
Reklama

Dane o oglądalności produkcji Netfliksa podawane są na podstawie używanego przez tę platformę algorytmu. Zakłada on, że obejrzaną produkcją jest ta, którą widz oglądał przez przynajmniej pierwsze dwie minuty. W przeciwieństwie do kin, gdzie liczy się każdy pojedynczy widz, dane netfliksowe liczone są w gospodarstwach domowych, czyli dokładniej rzecz ujmując, w unikalnych subskrybentach platformy. To, że dana produkcja została obejrzana w jednym gospodarstwie domowym, może więc oznaczać, że obejrzał ją zarówno jeden, jak i nawet kilku widzów (rodzina subskrybenta).

I tak, największym hitem Netfliksa w drugim kwartale roku został film "Armia umarłych" Zacka Snydera, który w pierwszym miesiącu wyświetlania na platformie został obejrzany w 75 milionach gospodarstw domowych. Tuż za nim uplasował się dramat "Ojcostwo" z Kevinem Hartem w roli głównej, który został obejrzany w 74 milionach gospodarstw. W 53 milionach gospodarstw zdecydowano się na obejrzenie filmu "Mitchellowie kontra maszyny" – dzięki temu został on najchętniej oglądanym oryginalnym animowanym filmem Netfliksa w historii.

Królem serialowego polowania Netfliksa został "Łasuch", który wyświetlono w 60 milionach gospodarstw domowych. Serialowym hitem jest również "Cień i kość" obejrzany w 55 milionach gospodarstw. Największym nieanglojęzycznym hitem serialowym został drugi sezon serialu "Lupin", który obejrzało 54 miliony subskrybentów. Czwarty sezon hiszpańskiej „Szkoły dla elity" zobaczono w 37 milionach gospodarstw, a meksykański "Kto zabił Sarę?" w 34 milionach.

Jeśli chodzi o tzw. programy "unscripted", tj. programy reality show, randkowe czy seriale dokumentalne, najlepiej poradziły sobie "Too Hot to Handle" (29 milionów gospodarstw), "The Circle" (14 milionów) oraz "Synowie Sama: Droga w mrok" (19 milionów).

"Naszym celem jest zostanie numerem jeden dla każdego widza pod kątem wyboru rozrywki. Zapewni to jakość i różnorodność naszych propozycji. Pomimo opóźnień spowodowanych pandemią, udało nam się poszerzyć repertuar o ekscytujące tytuły, co udowadniają wyniki drugiego kwartału 2021 roku" – czytamy w liście do udziałowców Netfliksa. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2021
GBP 5.3712 złEUR 4.5999 złUSD 3.9282 złCHF 4.2172 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama