Menu

Co czwarte dziecko uzależnione od smartfona

Co czwarte dziecko uzależnione od smartfona
Dzieci uzależnione od smartfonów sa bardziej podatne na depresję i mogą mieć problemy ze snem. (Fot. Getty Images)
Co czwarte dziecko ma problem z uzależnieniem od smartfona - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z King's College London. Naukowcy podkreślają, że istnieje konieczność zrozumienia tego, czym jest 'problematyczne korzystanie ze smartfonów'.
Reklama

Naukowcy jednoznacznie orzekli, że młodzi ludzie mają tendencję do "problematycznego używania smartfonów", co oznacza, że korzystają z urządzeń w sposób wskazujący na uzależnienie behawioralne.

W badaniu przeprowadzonym przez naukowców z King's College London przeanalizowano dane z 41 badań i analiz opublikowanych od 2011 roku na temat związku między używaniem smartfonów i zdrowiem psychicznym.

Badania nad uzależnieniem od smarfonów są konieczne z punktu widzenia zdrowia publicznego - twierdzą specjaliści. (Fot. Getty Images)

Naukowcy wskazali, że od 10 do 30 proc. dzieci i młodzieży korzysta z telefonu w sposób dysfunkcyjny, co oznacza, że średnio 23 proc. wykazuje pewne symptomy uzależnienia.

Jak zauważa dr Nicola Kalk z Instytutu Psychiatrii, Psychologii i Neuronauki, istnieje konieczność zrozumienia tego, czym jest problematyczne korzystanie ze smartfonów.

"Nie wiemy, czy to sam smartfon może uzależniać, czy aplikacje, z których ludzie korzystają. Niemniej jednak istnieje potrzeba powszechnej świadomości na temat korzystania ze smartfonów przez dzieci i młodzież, a rodzice powinni być świadomi tego, ile czasu ich dzieci spędzają na telefonach" - podkreśla.

Od 10 do 30 proc. dzieci i młodzieży korzysta z telefonu w sposób dysfunkcyjny. (Fot. Getty Images)

Dr Sam Chamberlain, wskazuje, że badania te są konieczne z punktu widzenia zdrowia publicznego. Wskazał również, że takie problematyczne korzystanie ze smartfonów wiąże się z wyższym prawdopodobieństwem wystąpienia depresji, stanów lękowych, przyczynia się również do pogorszenia snu.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.07.2020
GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

Sport


Sport

Reklama