Menu

"Ciche miejsce 2", czyli strach przed hałasem...

"Ciche miejsce 2", czyli strach przed hałasem...
Emily Blunt i John Krasinski. (Fot. Getty Images)
Była sceptyczna co do pomysłu nakręcenia kontynuacji Cichego miejsca, nie chciała w tym filmie grać, a jej mąż nie chciał go reżyserować. W końcu John Krasinski zmienił zdanie i opowiedział Emily Blunt o pomyśle na scenę, którą rozpocznie się sequel. To zaważyło na jej decyzji.
Reklama

Kiedy wytwórnia Paramount zwróciła się do Krasinskiego z prośbą o wyreżyserowanie sequela "Cichego miejsca”, on miał już zapełniony kalendarz na kolejny rok. Ale nie tylko brak wolnych terminów powstrzymywał go przed przyjęciem tej propozycji. Reżyser obawiał się również, że próba dorównania pierwszej części nie powiedzie się.

"Niechętnie myśleliśmy o tym pomyśle" - przyznała dziennikarzowi Variety Emily Blunt, tuż po amerykańskiej premierze "Cichego miejsca 2”. "Sporo osób ze studia podrzucało nam pomysły odnośnie drugiej części, a my myśleliśmy tylko: nie, nie zrobimy tego” - dodała odwórczyni roli Evelyn Abbott, a prywatnie żona Krasinskiego.

Pierwszy zmienił zdanie John Krasinski. Przyznał, że zaczęło się od pomysłu na wątek związany z postacią Regan, którą w filmie gra Millie Simmons. Niesłysząca aktorka wciela się w córkę Abbottów. "Chciałem, żeby odegrała większą rolę i wiedziałem, że sobie poradzi” - wyjaśnił w rozmowie z "Variety" reżyser.

A potem, żeby przekonać Emily Blunt do zagrania w sequelu, opowiedział jej scenę otwierającą film. "Pomyślałam, że to jest świetne! I zdałam sobie sprawę, że byłabym idiotką, gdybym nie chciała tego zagrać”- przyznała Blunt. A jej mąż dodał, że kluczowe było dla niego potraktowanie drugiej części kinowego hitu jako kontynuacji, a nie typowego sequela. "To list miłosny dzieci do ich rodziców. List pełen nadziei i marzeń. Chciałbym, aby moje dzieci były tak odważne i kiedy zgaśnie światło, umiały zapalić świecę” - skomentował John Krasinski.

"Ciche miejsce 2” opowiada o losach rodziny Abbotów, która ze względu na śmiertelne zagrożenie ze strony potworów, których zwabia hałas, musi funkcjonować w całkowitej ciszy. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.09.2020
GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

Sport


Sport

Reklama