Menu

Chris Hemsworth zdradza, jak szybko "podpompować" bicepsy

Chris Hemsworth zdradza, jak szybko "podpompować" bicepsy
Chris Hemsworth trenuje tak, jak sportowcy na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. (Fot. PAP/EPA)
Niezwykłe muskularne ramiona to znak rozpoznawczy Chrisa Hemswortha nie tylko, gdy wciela się w Thora w kolejnych filmach Marvela. Jego wielkie mięśnie to przede wszystkim zasługa ciężkich treningów, ale aktor stosuje też pewien trik, który pomaga mu 'podpompować' bicepsy. To metoda ograniczenia przepływu krwi.
Reklama

Jeden ze swoich treningowych sekretów Hemsworth ujawnił w zamieszczonym na Instagramie filmiku z siłowni. Widać na nim, jak aktor zakłada elastyczną opaskę uciskową na swoim bicepsie, a później zabiera się za podnoszenie ciężarów. "Przy ograniczonym przepływie krwi i tlenu mięśnie są zmuszane do cięższej pracy w krótszym czasie i dzieje się wiele innych naukowo-sportowych zjawisk. Zasadniczo jest to jedna z najbardziej niewygodnych metod treningowych, ale dzięki niej ramiona Thora wyglądają jak nogi konia wyścigowego" – napisał pod nagraniem.

Ograniczenie przepływu krwi pomaga budować mięśnie bez konieczności podnoszenia bardzo dużych ciężarów. Ten trik może być też stosowany do zwiększenia wytrzymałości i wspomagania regeneracji. Co interesujące, ta metoda była chętnie praktykowana przez sportowców na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Chris trenuje teraz bardzo intensywnie, bo przygotowuje się do występu w drugiej części filmu "Tyler Rake: Ocalenie". W pierwszej odsłonie tej produkcji Netfliksa Hemsworth wcielił się w postać najemnika, który podejmuje się zadania uratowania syna barona narkotykowego z rąk porywaczy. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.10.2021
GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama