Menu

Chcesz lepiej sypiać? Pij wieczorem wino pietruszkowe

Chcesz lepiej sypiać? Pij wieczorem wino pietruszkowe
Jak przygotować specyfik, który polecała na spokojną noc św. Hildegarda z Bingen? (Fot. Getty Images)
Słynna benedyktynka z Bingen, św. Hildegarda, miała wiele sposobów na wyciszenie i szybkie zasypianie. Jednym z nich było picie pietruszkowego wina. Ten specyfik jej zdaniem wzmacniał też serce i poprawiał ogólną kondycję organizmu.
Reklama

Św. Hildegarda z Bingen (1098-1179) była przeoryszą benedyktynek, a także mistyczką, wizjonerką, uzdrowicielką i znawczynią medycyny naturalnej. Księgi medyczne, które po sobie zostawiła, zgodnie z legendą, napisała z polecenia samego Boga.

W swoich naukach głosiła m.in., jak ważna dla człowieka jest dobrze przespana noc. Wszak wtedy "rozmnaża się szpik człowieka i odpoczywa, a dusza przyprowadza do porządku cały organizm".

Jak przygotować jeden ze specyfików, który polecała na spokojną noc św. Hildegarda z Bingen? Pęczek natki pietruszki należy gotować przez 5-8 minut w litrze białego wytrawnego wina. Potem ziele trzeba odcedzić, a do do płynu dodać 1-2 łyżki octu winnego i cztery łyżki miodu. Całość trzeba raz jeszcze szybko zagrzać i gotować przez 3-4 min, po czym na gorąco rozlać do butelek. Trunek należy przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.

Jeśli stres utrudnia ci zaśnięcie, to pij 50 ml tego wina na pół godziny przed pójściem na odpoczynek.

Komentarze
  • Zenek
    6 lipca, 22:20

    Ja tam wole bimber, robi to samo, a pietruszka do rosolu sie przyda;)

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 04.08.2020
GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

Sport


Sport

Reklama