Menu

Casanova - przyjaciel kobiet

Casanova - przyjaciel kobiet
Kobiety uwielbiają Casanovę... (Fot. Getty Images)
Casanova to nie tylko nazwisko XVIII-wiecznego podróżnika, literata i uwodziciela, ale również określenie typu kochanka w klasyfikacji stworzonej przez prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Taki mężczyzna nie tylko uwodzi kobiety, ale też utrzymuje z nimi przyjacielskie relacje.
Reklama

„Nierzadko w moim gabinecie obserwowałem takie sceny: siedzi mężczyzna, odbiera telefon. I co się okazuje? Że dzwoni jego dawna kochanka i prosi o pomoc, bo właśnie złapała kapcia! On rzuca wszystko i biegnie jej na ratunek. Nawet mimo że kobieta pozostaje już w związku z innym” – Lew-Starowicz opisuje zachowanie typowe dla Casanovy w książce „On. Pytania intymne”, będącej przewodnikiem po męskiej seksualności. Casanova mimo upływu lat i kolejnych podbojów wciąż czuje sympatię do dawnej partnerki.

„To typ mężczyzny, który troszczy się o to, żeby kobiecie było dobrze w łóżku, dba o nastrój, chce, żeby ona była uszczęśliwiona. Wie, że sztuka miłosna musi być dopasowana do partnerki i on jest cały czas jej kochankiem, ale przede wszystkim przyjacielem” – wyjaśnia seksuolog. Dobra wiadomość dla żony Casanovy jest taka, że taki mężczyzna stale będzie jej przyjacielem, potrafi słuchać, jest świetnym partnerem do rozmowy, a zła: że będzie przyjacielem także dla wielu innych kobiet.

Gdy chodzi o przeszłość Casanovy, zazwyczaj wychowywał się w domu, gdzie nie zaspokajano do końca jego uczuć, zwłaszcza odczuwał ich deficyt ze strony matki. W dorosłym życiu może cały czas poszukiwać tych emocji i stara się je znaleźć u różnych kobiet. Traktuje swoje romanse jako zaspokojenie pasji badawczej w celu zgłębienia tajemnic kobiecości, które są dla niego fascynujące.

Sportowiec, Ekspert, Gość, Pan i Władca, Ignorant, Paź i Nieudacznik – to pozostałe kategorie kochanków w stworzonej przez seksuologa typologii. Wymienione modele rzadko występują w czystej formie. Najczęściej w jednym mężczyźnie współistnieją dwa lub trzy rodzaje zachowań i przenikają się ze sobą.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.08.2020
GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

Sport


Sport

Reklama