Menu

Cardi B chce się zająć polityką

Cardi B chce się zająć polityką
Czy kontrowersyjna raperka zamieni estradę na Kapitol? (Fot. Getty Images)
Popularna raperka Cardi B wyznała w mediach społecznościowych, że rozważa rozpoczęcie kariery politycznej. Znana z ostrej krytyki pod adresem prezydenta USA Donalda Trumpa artystka od dawna żywo interesuje się życiem publicznym. Niedawno zdradziła, że chce iść na studia, żeby przygotować się do planowanej zmiany zawodu.
Reklama

Cardi B od dawna przejawia duże zainteresowanie światem polityki. Laureatka wielu nagród Grammy, BET Awards i MTV Music Video Awards co jakiś czas publikuje w sieci swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnych wydarzeń i działań władz Stanów Zjednoczonych, nie szczędząc przy tym słów krytyki m.in. amerykańskiemu prezydentowi.

Nowe oblicze amerykańskiej polityki? (Fot. Getty Images)

Artystka należy do najzacieklejszych przeciwników Donalda Trumpa – zdarzyło jej się nawet nazwać go "terrorystą". Konsekwentnie wyraża publicznie dezaprobatę dla prezydenta oraz rozczarowanie postępowaniem amerykańskiego rządu – m.in. w związku z niedawnym zastrzeleniem irańskiego generała Kasema Sulejmaniego.

"Myślę, że chcę być politykiem" – napisała niedawno na Twitterze.

Artystka zdradziła, że rozważa podjęcie dalszej edukacji, by lepiej przygotować się do nowej roli. "Czuję, że gdy wrócę do szkoły i skupię się na nauce, być może w przyszłości wystartuję w wyborach do Kongresu. Sądzę, że mam mnóstwo pomysłów, które mają sens. Potrzebuję tylko kilku lat studiów, żeby móc trochę tu namieszać" – dodała Cardi B.

Artystka od dawna interesuje się polityką, ale to, że sama chciałaby się nią zajmować, to nowość. W zeszłym roku, gdy była gościem programu "Entertainment Tonight", została wprost zapytana o to, czy kiedykolwiek zastanawiała się nad karierą polityczną. Wtedy zaprzeczyła.

"Czuję, że to bardzo duża odpowiedzialność. Nie możesz zawieść milionów ludzi, którzy na ciebie głosowali" – stwierdziła wówczas Cardi B. Wiele wskazuje jednak na to, że w ciągu ostatnich miesięcy zmieniła zdanie. Czy zamieni estradę na Kapitol? Czas pokaże.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.04.2020
GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

Sport


Reklama