Menu

Córka Madonny na MET Gali z... włosami pod pachami?

Córka Madonny na MET Gali z... włosami pod pachami?
Świat mody zastanawia się, czy owłosione pachy Lourdes Leon to przemyślana prowokacja. (Fot. Getty Images)
24-letnia córka Madonny wzbudziła prawdziwą sensację na czerwonym dyawnie MET Gali - jednak to nie jej strój przyciągał uwagę, a długie włosy pod pachami.
Reklama

Świat mody to dla Lourdes Leon nic nowego. Gdy miała 13 lat, razem z mamą założyła własną markę modową dla nastolatków Lola, której znakiem rozpoznawczym były prowokacyjne napisy na koszulkach, dziury, przetarcia, nawiązania do stylu grunge. Gdy działalność firmy została zawieszona, Lourdes podejmowała współpracę z różnymi uznanymi markami modowymi. W ostatnim czasie została ambasadorką nowej kolekcji Marca Jacobsa i biżuterii Swarovski, wzięła także udział w sesji marki Barragan, która słynie z prowokacyjnych projektów ubrań nawiązujących do estetyki lat 90. i kontrowersyjnych kampanii reklamowych.

Swój buntowniczy charakter 24-letnia córka Madonny pokazała też na tegorocznej MET Gali. Na czerwony dywan do Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku przybyła w bardzo grzecznej jak na siebie różowej kreacji, ozdobionej tysiącami połyskujących kamieni. Składający się z topu i spódnicę strój inspirowany filmami Bollywood zaprojektował Jeremy Scott, który kieruje domem mody Moschino. Do tej kreacji celebrytka dobrała srebrne sandałki, biżuteryjną torebeczkę i doczepiane długie włosy, sięgające za biodra.

Jednak nie z powodu sukienki i fryzury modelka zostanie zapamiętana po tym wieczorze. Większą dyskusję wzbudziło bowiem jej zachowanie. Lourdes pozowała do zdjęć, pokazując fotoreporterom język, stale też unosiła ramiona, by zaprezentować swoje nieogolone pachy. Prowokacyjne zachowanie gwiazdy nie było aż tak wielkim zaskoczeniem, jak mogłoby się wydawać. Lourdes Leon niejednokrotnie dawała do zrozumienia, że konwenanse na oficjalnych imprezach jej nie obchodzą. Dlatego zachowanie modelki podczas MET Gali wielu potraktowało jako jej głos nawołujący do samoakceptacji.

Lourdes lubi prowokować - tak jak jej mama... (Fot. PAP/EPA)

Lourdes informowała o tym także w wywiadzie, jakiego udzieliła "Vogue". Córka Madonny razem z Bellą Hadid, Precious Lee, Kaią Gerber, Anok Yai, Ariel Nicholson, Sherry Shi i Yumi Nu pojawiła się na okładce wrześniowego numeru tego magazynu, którego tematem główny brzmiał: "Pokolenie Ameryka: Modelki zmieniające branżę". "Ludzie myślą, że jestem bogatym, pozbawionym talentu dzieciakiem, który wszystko dostaje, a wcale tak nie jest" - przekazała w tym wywiadzie córka Madonny. Podkreśliła też, że sama się utrzymuje, płaci czesne za swoje studia i za mieszkanie w artystycznej dzielnicy Bushwick na Brooklynie. Dodała, że chce sama decydować, jak wygląda, gdzie i jak żyje, nie oglądając się na to, z jakiej rodziny pochodzi.

Odbywająca się w Nowym Jorku MET Gala to jedno z najważniejszych modowych wydarzeń na świecie. W tym roku impreza odbyła się tradycyjnie w Metropolitan Museum of Art, choć jej termin z powodu pandemii został przesunięty z pierwszego poniedziałku maja na połowę września. Każdego roku gala ma inne hasło przewodnie, które tym razem brzmiało: "American Independence". Gala z udziałem gwiazd jest jednocześnie inauguracją wystawy organizowanej przez Costume Institute "In America: A Lexicon", która zostanie otwarta 18 września.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.10.2021
GBP 5.4395 złEUR 4.6018 złUSD 3.9502 złCHF 4.3054 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama