Menu

Biuro nad oceanem? Powstaje pierwsza w Europie wioska freelancerów!

Biuro nad oceanem? Powstaje pierwsza w Europie wioska freelancerów!
Praca w takich warunkach? Nam się bardzo podoba! (Fot. Getty Images)
COVID-19 zmienił sposób pracy większości ludzi, a jedną z praktyk, która pojawiła się jako trend na 2021 rok, jest praca zdalna. Portugalska wyspa Madera zmienia się tak, aby być najlepszą 'cyfrową wioską nomadów'. Projekt rusza od 1 lutego.
Reklama

Możliwość pracy zdalnej i swobodnego przemieszczania się przyczynią się do powstania czegoś, co dziś nazywane jest "workation" - pracy za granicą, połączonej ze zwiedzaniem i wypoczynkiem. Ci, którzy decydują się na takie połączenie najchętniej wybierają miejsca, gdzie pogoda ich nie zawiedzie, podobnie jak jedzenie i możliwości rekreacyjne.

Jeśli rozważamy taką alternatywę, już można bliżej przyglądać się Maderze. Nazywana Perłą Atlantyku, spokojna wyspa Madera została uznana za wiodącą destynację wśród europejskich wysp w konkursie World Travel Awards przez siedem ostatnich lat. Ale to nie jest jedyny powód.

"Wyspy Madery mają idealne warunki do tego, aby przyciągnąć cyfrowych nomadów swoim naturalnym pięknem, możliwą aktywnością na łonie natury, kulturą i fantastycznymi warunkami pogodowymi przez cały rok. Istniała pilna potrzeba stworzenia zintegrowanej strategii, która przyciągnęłaby tę grupę, aby Madera była znana również jako jedno z najlepszych miejsc na świecie do pracy zdalnej. W ten sposób narodził się 'Digital Nomads Madeira'" - czytamy na oficjalnej stronie programu.

Od 1 lutego do 30 czerwca, oficjalną "wioską cyfrowych nomadów" będzie Ponta do Sol. Rejestrując się na stronie możemy otrzymać pomoc przy zakwaterowaniu wraz z listą miejsc noclegowych, a chcąc pozostać na dłużej możemy liczyć na wolną, zagwarantowaną przestrzeń do pracy, z bezpłatnym internetem (od 8 do 22) znajdującą się w Centrum Kultury. W ramach projektu "wioska nomadów" może pomieścić 100 odwiedzających, którzy muszą zobowiązać się do pozostania na co najmniej miesiąc. 

Komentarze
  • RYSIO
    20 stycznia, 13:11

    Zwiedziłem pol świata ,Madera jest jednym x piękniejszych miejsc na ziemi.Plus delfiny i wieloryby , 4 km glebia oceanu.Tylko dla tych co lubia zwiedzać .bo Hotel od Oceanu tylko 400 m ,sie zgadza ale na spadochronie.Równe powierzchnie są tylko w budynkach.Ducha można wyzionąć ale jest pieknie.Nawet lotnisko stoi na palach nad oceanem.Posilki tylko tam gdzie jedza tublcy.Taniej niz w Polsce i ryba rano zlowiona

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.02.2021
GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama