Menu

Bezprzewodowy internet na plaży!

Bezprzewodowy internet na plaży!
Dobry pomysł?
Reklama
Portugalskie kurorty zaczynają przyciągać turystów bezprzewodowym internetem. Bezpłatny dostęp do niego mają już urlopowicze na sześciu plażach usytuowanych w Algarve.

Jak poinformował Joao Fernandes, wiceprzewodniczący Turystycznego Stowarzyszenia Algarve, inicjatorami przedsięwzięcia są właściciele hoteli, operatorów turystycznych oraz regionalnej izby turystycznej.

"Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie siecią wi-fi objęte zostaną również plaże usytuowane na zachodnim wybrzeżu Portugalii. W dobie szybkiego przesyłu informacji internet staje się bowiem sprzymierzeńcem w promocji naszego kraju. Liczymy szczególnie na zagranicznych turystów, którzy mają w zwyczaju publikowanie zdjęć ze swojego urlopu na portalach społecznościowych" - wyjaśnił Joao Fernandes.

Paula Sousa, trzydziestoletnia mieszkanka Lizbony, przyznaje, że dostęp do internetu na plaży pozwala dzielić się jej doznaniami z kurortów z najbliższymi. Uważa jednak, że 3 GB dostępne w wi-fi na plażach to za mało.

"Więcej można zdobyć dzięki posiadaniu internetowej karty turystycznej Algarve, która za jedyne 10 euro daje możliwość korzystania z transferu powyżej 4 GB. To wystarczająco, aby surfować po internecie korzystając równocześnie z kąpieli słonecznej i przesyłając znajomym zdjęcia z wakacji" - wyznała stołeczna turystka.

Poza większym transferem danych turystyczna karta regionu Algarve daje też kilkunastoprocentowe zniżki - m.in. na wizyty w miejscowych restauracjach oraz na lokalny transport.

Algarve jest najpopularniejszym regionem turystycznym Portugalii. Podczas wakacji odwiedza go około 1,5 mln turystów z kraju oraz z zagranicy, głównie z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii oraz Niemiec.
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.01.2020
GBP 5.071 złEUR 4.268 złUSD 3.873 złCHF 3.991 zł

Sport


Reklama