Menu

Ben Affleck "palił trawkę, lecz się nie zaciągał"...

Ben Affleck "palił trawkę, lecz się nie zaciągał"...
Ben Affleck wciąż walczy z uzależnieniem od alkoholu... (Fot. PAP/EPA)
Problemy Bena Afflecka z alkoholem to temat, który wraca jak bumerang. A jak wyglądają jego doświadczenia z inną używką, czyli marihuaną?
Reklama

Właśnie ukazała się książka "Alright, Alright, Alright: The Oral History of Richard Linklater's Dazed and Confused", do której Affleck udzielił wywiadu. Podczas rozmowy padło pytanie o używki. Było to zasadne, gdyż na planie pierwszego filmu, w którym zagrał aktor, panowała wyjątkowo swobodna atmosfera. Filmem tym jest "Uczniowska balanga" (1993) Richarda Linklatera, opowieść o absolwentach liceum, którzy postanawiają urządzić ogromną imprezę na zakończenie roku szkolnego.

"Miałem złe doświadczenia z marihuaną w wieku 15 lat. Dostałem wtedy ataku paniki. Od tamtego czasu paliłem trawkę, tylko gdy palili inni, ale udawałem, tak jak Bill Clinton. Naprawdę nie lubiłem marihuany" – aktor wyznał na kartach książki. Gwiazdor zastrzega, że w alkoholizm popadł znacznie później, a obecnie się leczy. Gdy pracował przy "Uczniowskiej balandze" miał 20 lat.

Affleck przyznał, że poza alkoholem i marihuaną, wraz z innymi aktorami z tej produkcji (m.in Matthew McConaughey i Milla Jovovich) znalazł rozrywkę w postaci zabaw z bronią. Korzystali z tego, że zdjęcia realizowano w rodzinnym stanie Linklatera, Teksasie. "Teksas miał wyjątkowo łagodne przepisy dotyczące broni, a większość z nas pochodziła ze stanów, w których kupowanie broni było prawie niemożliwe. W ramach dopiero co odkrytej wolności kupiliśmy broń i chodziliśmy co weekend na strzelnicę. Wtedy to wydawało mi się śmieszne i niewinne. Ale z czasem uświadomiłem sobie, że broń doprowadziła do wielu tragedii u młodych ludzi. I to wspomnienie wywołuje we mnie niesmak" – dodał Affleck.

Obowiązki zawodowe znów rzuciły aktora na południe Stanów Zjednoczonych. W Nowym Orleanie kręcił poprawki do niektórych scen w thrillerze "Deep Water". Podobno to na planie tego filmu poznał swoją obecną partnerkę Anę de Armas. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.01.2021
GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama