Menu

Australijska Whitehaven Beach najpiękniejszą plażą świata

Australijska Whitehaven Beach najpiękniejszą plażą świata
Australijska plaża jest tak piękna, że wygląda jak namalowana... (Fot. Getty Images)
Siedem kilometrów piaszczystej plaży, zachwycająca toń turkusowej wody i niezwykłe widoki - to wszystko sprawiło, że australijska plaża Whitehaven Beach zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych i najpiękniejszych plaż świata Tripadvisor Travellers' Choice. W pierwszej trójce znalazły się również kubańska Santa Maria Beach i brazylijska plaża Baia do Sancho.
Reklama

Ranking powstał na podstawie recenzji podróżników korzystających z platformy Tripadvisor. Pod uwagę wzięto zarówno to, jakie wystawiano plażom noty, jak również ilość tych ocen. Miejscem, które urzekło turystów najbardziej, była Whitehaven Beach. Ta plaża znajduje się na australijskiej wyspie Whitsunday, leżącej przy wschodnim wybrzeżu kontynentu. Jej atuty to biały piasek, który - co ciekawe - nie nagrzewa się, ponieważ w 98 proc. składa się z krzemionki. Dzięki temu, nawet w najbardziej upalne dni turyści mogą boso spacerować i wypoczywać na plaży. Do zalet tego miejsca należy też czystość, która jest utrzymywana m.in dzięki temu, że na plaży obowiązują zakaz wprowadzania psów i palenia papierosów. Whitehaven Beach należy również do najchętniej fotografowanych plaż na świecie.

Na podium trafiły również wspomniane wcześniej Santa Maria Beach na Kubie i brazylijska plaża Baia do Sancho. Na kolejnych pozycjach zestawienia uwzględniono również plażę Grace Bay Beach na wyspie Providenciales w archipelagu Turks i Caicos, Saint Pete Beach na Florydzie, australijską plażę Turquoise Bay, Eagle Beach na Arubie, włoską Spiaggia dei Conigli, Ka'anapali Beach na Hawajach i brazylijską Baia dos Golfinhos.

Włoska Spiaggia dei Conigli jest najpiękniejsza w Europie. (Fot. Getty Images)

Tym, którzy czują się rozczarowani faktem, że w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych plaż świata jest tylko jedna położona w Europie, na pocieszenie zdradzamy, że powstał też osobny ranking najpiękniejszych plaż Starego Kontynentu. Oprócz wymienionej już Spiaggia dei Conigli, znalazła się też Playa de Cofete na Fuerteventurze, która zajęła 2. miejsce, a na trzeciej pozycji uplasowała się Praia da Falesia w Portugaliia. Turyści wysoko ocenili również takie plaże jak La Concha w Hiszpanii; Bournemouth na południu Anglii, Laguna Balos i Elafonissi na Krecie, korsykańska Plage de Santa Giulia, grecka Kleftiko Beach i Porthminster w Kornwalii. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.04.2021
GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama