Menu

Aplikacja obliczy kaloryczność posiłku na podstawie zdjęcia talerza

Aplikacja obliczy kaloryczność posiłku na podstawie zdjęcia talerza
Program start-upu Foodvisor wykorzystuje aparat smartfona i rozwiązania sztuczniej inteligencji. (Fot. Getty Images)
Aplikacja Foodvisor wykorzystuje uczenie maszynowe do pomocy w utrzymaniu diety. Po zrobieniu zdjęcia potrawy na talerzu program określi jej skład, szacunkową wagę produktów i przybliżoną kaloryczność całego dania - podał serwis TechCrunch.
Reklama

Aplikacja ma ułatwić trzymanie się diety za pomocą metody zapisywania kalorii. Standardowe programy do liczenia dziennej wartości energetycznej posiłków wymagają jednak żmudnego ręcznego wpisywania wszystkich wartości, co w ocenie TechCrunch sprawia, że ludzie przestają ich używać.

Program start-upu Foodvisor wykorzystuje aparat smartfona i rozwiązania sztuczniej inteligencji. Po zrobieniu zdjęcia posiłku algorytmy rozpoznające obraz starają się określić, z czego składa się potrawa oraz - w oparciu o zajmowane na talerzu miejsce - jaka jest objętość i waga poszczególnych produktów.

Aplikację ściągnęło już 1,8 mln użytkowników Androida i iOS. (Fot. Getty Images)

Następnie na podstawie tabeli kaloryczności aplikacja proponuje użytkownikowi wpis do dziennika, który ten może dowolnie zmodyfikować w razie pomyłki systemu.

"Około dwa lata poświęciliśmy na badania i rozwój produktu, a w 2018 r. wprowadziliśmy go na francuski rynek" - wspomina współzałożyciel start-upu Aurore Tran. Foodvisor zebrał dotychczas finansowanie w wysokości 1,4 mln euro. Aplikację ściągnęło już 1,8 mln użytkowników Androida i iOS. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 10.08.2020
GBP 4.890 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.084 zł

Sport


Sport

Reklama