Menu

Anya Taylor-Joy uważa, że jest za mało atrakcyjna, by grać w filmach

Anya Taylor-Joy uważa, że jest za mało atrakcyjna, by grać w filmach
Chyba przesadziła z tą samokrytyką... (Fot. PAP/EPA)
Na zaskakujące wyznanie zdobyła się gwiazda największego hitu Netflixa ostatnich tygodni. Odtwórczyni głównej roli w 'Gambicie królowej', która podziwiana jest przez fanów nie tylko z uwagi na kunszt aktorski, ale i niebanalną urodę, ujawniła, że ona sama uważa się za osobę mało atrakcyjną.
Reklama

Po entuzjastyczne przyjętych występach w thrillerach "Split" i "Glass" oraz błyskotliwym sportretowaniu Emmy, głównej bohaterki ekranizacji kultowej powieści Jane Austen, Anya Taylor-Joy zmierzyła się niedawno z kolejnym aktorskim wyzwaniem. I znów odniosła ogromny sukces. Wcielając się w genialną, uzależnioną od leków i alkoholu szachistkę w serialu "Gambit królowej", zwróciła na siebie uwagę krytyków i znacząco zwiększyła i tak pokaźne grono fanów. Ci zaś zachwycają się nie tylko kunsztem 24-letniej Amerykanki, ale i jej nietuzinkową urodą.

Okazuje się, że wyróżniająca się porcelanową cerą i wielkimi sarnimi oczami aktorka jest bardzo krytyczna jeśli chodzi o własny wygląd, który, jej zdaniem, nie przystaje do hollywoodzkich kanonów piękna. Taylor-Joy twierdzi nawet, że ze względu na swoją urodę nie nadaje się na gwiazdę. "Nigdy nie uważałam i nadal nie uważam się za piękną. Nie wydaje mi się, żebym była wystarczająco atrakcyjna, by grać w filmach. Wiem, że brzmi to żałośnie, ale moim zdaniem wyglądam po prostu dziwnie" – przekonuje Taylor-Joy w rozmowie z "The Sun".

Aktorka wyznała też, że z powodu kompleksów na punkcie wyglądu rzadko ogląda filmy, w których występuje. Szczególnie trudnym doświadczeniem było dlań zmierzenie się z tymi kompleksami na planie "Emmy". "Miałam wtedy autentyczny atak paniki. Pierwsze zdanie wypowiedziane przez moją bohaterkę brzmi: Jestem piękna, mądra i bogata. Pomyślałam wówczas, że jestem pierwszą w historii kina brzydką Emmą i po prostu nie dam rady tego zrobić" – zdradziła gwiazda.

Co ciekawe, Taylor-Joy ma na koncie doświadczenia w modelingu. Gdy miała 16 lat, została dostrzeżona przez przedstawiciela agencji Storm Model Management podczas zakupów w Harrodsie. Już następnego dnia podpisała kontrakt. Anya nie marzyła jednak o występach przed obiektywem. Chciała grać w filmach.

Pierwszym krokiem do spełnienia tych marzeń był angaż do głośnego horroru "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii". Wkrótce przyszła pora na kolejne role – m.in. w thrillerach "Split" i "Glass". Jednym z nadchodzących projektów gwiazdy "Gambitu królowej" jest horror psychologiczny "Last Night in Soho" w reżyserii Edgara Wrighta. Premierę filmu zaplanowano na kwiecień przyszłego roku. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.01.2021
GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł

Sport


Sport

Reklama