Menu

Alpejskie "schody do nieba" dla osób o stalowych nerwach

Alpejskie "schody do nieba" dla osób o stalowych nerwach
To miejsce mrozi krew żyłach! (Fot. Getty Images)
Podniebna drabina to punkt kulminacyjny wyprawy wspinaczkowej po Donnerkogel w austriackim kurorcie Salzkammergut. Schody wykonane ze stalowych lin rozpościerają się nad 700-metrowym wąwozem i gwarantują niezapomniane doświadczenia oraz piękne, panoramiczne widoki.
Reklama

"The Sky Ladder to wyzwanie dla umysłu, ale z technicznego punktu widzenia jest to w rzeczywistości jedna z łatwiejszych części wspinaczki" - ocenia Heli Putz, projektant schodów do nieba.

Drabina, zamontowanie której zajęło jeden dzień, to obowiązkowy punkt wspinaczkowej wyprawy -  oczywiście dla tych, którym nie straszna wysokość, adrenalina i wspinaczka do nieba. Jest ona częścią jednej z Via Ferratas w austriackich Alpach - via Ferratas to stałe trasy linowe i "żelazne ścieżki", z których korzystają doświadczeni wspinacze na górskich szlakach. Sama drabina rozciąga się nad wąwozem Grosser Donnerkogel.

"Chociaż drabina ma tylko ocenę B i nie jest uważana za trudną w porównaniu z innymi odcinkami wspinaczki, doświadczenie jest intensywne, a zagrożenie realne i nie należy go lekceważyć. Przy silnym wietrze lub gdy inni są na drabinie, wspinaczka może być dość stresująca" - przyznaje blogerka podróżnicza Jess Dales.

To wspinaczka dla śmiałków o nerwach stalowych jak liny, z których wykonana jest drabina. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.04.2021
GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama