Menu

Alice Cooper chciałby, aby w filmie biograficznym o nim zagrał go Johnny Depp

Alice Cooper chciałby, aby w filmie biograficznym o nim zagrał go Johnny Depp
To chyba dobry pomysł?... (Fot. PAP/EPA)
Taka produkcja film jeszcze nie jest planowana, ale gdyby ktoś zechciał zrealizować filmową biografię Alice’a Coopera, legendarny wokalista ma kandydata do swojej roli. To jego przyjaciel Johnny Depp. Panowie spotkali się w 2012 roku na planie filmu Tima Burtona 'Mroczne cienie'.
Reklama

"Mroczne cienie" opowiadały historię Barnabasa Collinsa, który w połowie XVIII wieku został zamieniony przez czarownicę w wampira i pogrzebany żywcem. Dwa wieki później został uwolniony z mocy działania jej klątwy, ale nie potrafił odnaleźć się w latach 70. XX wieku. W postać Barnabasa wcielił się Johnny Depp, a Cooper pojawił się w epizodycznej roli - zagrał samego siebie.

Obu artystów połączyła przyjaźń, która być może zaowocuje w przyszłości kolejnym wspólnym projektem. "Johnny byłby idealnym kandydatem do wcielenia się w moją rolę. Zna mnie na tyle dobrze, że świetnie potrafiłby mnie imitować" – stwierdził Cooper w wywiadzie dla serwisu Yahoo.

Alice Cooper to jeden z czołowych przedstawicieli amerykańskiego show-rocka i horror rocka. Szczyt jego kariery przypadł na lata 70. ubiegłego wieku. Barwny życiorys Coopera z pewnością jest idealnym materiałem na film biograficzny. Tym bardziej teraz, kiedy swoich filmowych biografii doczekali się m.in. Freddie Mercury czy Elton John, a w przygotowaniu jest m.in. film o Marianne Faithfull. W ubiegłym roku na platformę Netflix trafił też film "The Dirt", którego bohaterami byli członkowie legendarnej amerykańskiej grupy heavymetalowej Motley Crue.

Póki co na premierę czeka najnowszy film z Johnnym Deppem, wyświetlany w trakcie festiwalu filmowego w Berlinie "Minamata". Popularny aktor wcielił się w nim w rolę fotografa wojennego Williama Eugene’a Smitha. Depp powtórzy też rolę Gellerta Grindelwalda w trzeciej części serii "Fantastyczne zwierzęta".

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.07.2020
GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

Sport


Sport

Reklama