Menu

66. urodziny Magdy Gessler - królowej nie tylko kuchni...

66. urodziny Magdy Gessler - królowej nie tylko kuchni...
Uwielbiana przez swoich fanów restauratorka ma dzisiaj urodziny! (Fot. Facebook/Magda Gessler)
Kolorowy ptak polskiej sceny gastronomicznej - tak można opisać Magdę Gessler, która słynie nie tylko ze swojego temperamentu, ale i charakterystycznych stylizacji. Znana restauratorka dzisiaj świętuje 66. urodziny.
Reklama

Magda Gessler, z domu Ikonowicz, urodziła się 10 lipca 1953 roku w Komorowie. To nie tylko gwiazda telewizji, ale przede wszystkim restauratorka i malarka - jest bowiem absolwentką malarstwa w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda. Jej ojciec był korespondentem - dlatego dzieciństwo spędziła za granicą, m.in. na Kubie - matka zaś związana była z gastronomią. Co ciekawe, jej ojcem chrzestnym był przyjaciel rodziny, Ryszard Kapuściński.

Jest autorką wielu książek kulinarnych, jednak popularność zyskała dzięki telewizyjnemu programowi "Kuchenne rewolucje", w którym próbuje ratować upadające restauracje. Jego gospodynią jest od marca 2010 r. Od 2012 r. jest jurorką w programie "MasterChef", a od 2017 r. prowadzi "Sexy Kuchnię Magdy Gessler".

W jednym z wywiadów poproszono Gessler o radę dla początkujących restauratorów. Ekspertka zaleciła, żeby "nie byli pretensjonalni, żeby nie czerpali tak dużo z internetu, żeby sami próbowali raczej ze starych książek kulinarnych niż z tych nowoczesnych, bo te dadzą im pozory dobrej kuchni, a nie dobrą kuchnię". "Dobrą kuchnię, tak jak dobre malarstwo, zdobywa się od podstaw - jeśli potrafimy zrobić dobry rosół, możemy iść dalszą drogą" - mówiła.

Gwiazda polskiej sceny kulinarnej słynie ze swego wyjątkowego temperamentu... (Fot. Facebook/Magda Gessler)

Gessler na swoim koncie ma też kilka nagród, m.in. jest laureatką Wiktora w kategorii "Największe odkrycie telewizyjne" (2011) czy Telekamery w kategorii "Osobowość telewizyjna" (2012). W swoim dorobku artystycznym ma też epizodyczny udział w takich serialach jak "Niania" czy "Na Wspólnej".

Prywatnie była dwukrotnie zamężna. Z tych związków ma dwoje dzieci: syna, Tadeusza Mullera oraz córkę, Larę Gessler. Obecnie jej partnerem jest lekarz, Waldemar Kozerawski. Gessler nie kryje radości z tego, że jej dzieci poszły w jej kulinarne ślady.

Co ciekawe, Gessler robi furorę nie tylko na planie "Kuchennych rewolucji", gdzie bez skrupułów potrafi zerwać zasłony z okien czy rzucać talerzami. Prawdziwy szał "robi" też w sieci. Na swoim profilu na Facebooku ma ponad 1 mln 313 tys. fanów, zaś na Instagramie śledzi ją 731 tys. użytkowników. Gwiazda ma dobry kontakt ze swoimi fanami, którym potrafi odpisywać na komentarze - czy wysłać "besos" nawet w środku nocy.

Z okazji urodzin redakcja Londynek.net przesyła Pani Magdzie słodkie besos! :-*

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.08.2020
GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

Sport


Sport

Reklama