To już pewne - Hamilton ponownie związał się na najbliższe lata z Mercedesem. (Fot. Getty Images)

Formuła 1: Hamilton przedłużył kontrakt z Mercedesem do 2025 roku

Siedmiokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton przedłużył kontrakt z teamem Mercedesa i będzie występował w nim w samochodowych mistrzostwach świata Formuły 1 do 2025 roku.

Obie strony nie podały warunków finansowych umowy.

38-letni kierowca pojawił się w teamie Mercedesa w 2013 roku. Poprzednio startował w barwach McLarena. Od tamtego czasu został sześć razy mistrzem świata (2014, 2015, 2017, 2018, 2019 i 2020) wygrywając 82 wyścigi spośród 103 w których startował.

W Mercedesie w tym samym czasie ma nadal występować jego rodak George Russell.

W tegorocznych mistrzostwach świata Formuły 1 Hamilton po 13 z 22 wyścigów plasuje się na czwartym miejscu mając 156 punktów. Od prowadzącego obrońcy tytułu Holendra Maxa Verstappena (Red Bull) dzielą go 173 punkty. Russell jest szósty, a do lidera traci 240 punktów.

W klasyfikacji konstruktorów prowadzi Red Bull - 540 pkt przed Mercedesem - 255 oraz Astonem Martinem - 215.

Najbliższy, 14. w sezonie wyścig Formuły 1, Grand Prix Włoch, rozegrany zostanie w niedzielę na Autodromo Nazionale di Monza.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9115
+0.0004
EUR
4.2462
+0.0015
USD
3.6589
+0.0001
CHF
4.6042
-0.0076
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu