Zmarnowany rzut karny Krychowiaka. Abha Club spada do niższej ligi

W lipcu 2023 roku Krychowiak został zawodnikiem saudyjskiego Abha Club. (Fot. Getty Images)
Grzegorz Krychowiak z Abha Club nie wykorzystał rzutu karnego w przegranym 1:2 na wyjeździe meczu z ostatnim w tabeli Al-Hazem w 34. kolejce saudyjskiej ekstraklasy, kończącej sezon. Jego zespół również spadł do niższej ligi.

34-letni Krychowiak, 100-krotny reprezentant Polski, stanął przed szansą na gola z "jedenastki" w doliczonym czasie gry, w 90+11. minucie. Mógł wyrównać na 2:2, ale jego strzał obronił bramkarz.

Doświadczony pomocnik rozegrał całe spotkanie, a w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Abha Club zajął w tabeli 16. miejsce - trzecie od końca - z dorobkiem 32 punktów. Z najwyższej klasy spadły trzy ostatnie drużyny.

Na początku sezonu trenerem Abha Club był Czesław Michniewicz, ale 1 października władze klubu rozstały się z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski.

Krychowiak jesienią 2023 roku ogłosił zakończenie kariery w kadrze narodowej.