Liga włoska: Czyste konto Szczęsnego, debiut Praszelika

Mateusz Praszelik (pierwszy od lewej) zadebiutował podczas wczorajszego meczu z Juventusem. (Fot. Getty Images)
Pozyskani zimą Serb Dusan Vlahovic i Szwajcar Denis Zakaria zdobyli po golu, a piłkarze Juventusu Turyn pokonali Veronę 2:0 w 24. kolejce włoskiej ekstraklasy i awansowali na czwartą lokatę w tabeli. W trzecim kolejnym występie czyste konto zachował Wojciech Szczęsny. W ekipie gości zadebiutował Mateusz Praszelik.

22-letni Vlahovic, za którego turyński klub zapłacił Fiorentinie ok. 70 mln euro, tylko 13 minut czekał na bramkę dla nowego klubu. Współlider, z Ciro Immobile z Lazio Rzym, klasyfikacji strzelców Serie A uzyskał 18. gola w sezonie.

W drugiej połowie wynik ustalił reprezentant Szwajcarii Denis Zakaria, który również zaczął spotkanie w podstawowym składzie.

W końcówce na boisku pojawił się Mateusz Praszelik. 21-latek w styczniu trafił do klubu z Werony ze Śląska Wrocław. W ekipie gości zabrakło leczącego poważną kontuzję Pawła Dawidowicza.

"Stara Dama", która po słabym początku sezonu zaczyna wspinać się na szczyt tabeli, odnotowała 10. z rzędu mecz bez porażki w Serie A. Ostatni raz przegrała 27 listopada.

Juventus z dorobkiem 45 punktów awansował na czwartą pozycję w tabeli, wyprzedzając Atalantę Bergamo (43), która niespodziewanie uległa walczącemu o utrzymanie Cagliari 1:2.

Na czele tabeli wciąż broniący tytułu Inter Mediolan, który ma 53 pkt. O jeden wyprzedza Napoli (2:0 z Venezią) i Milan, z którym przegrał sobotnie derby na San Siro 1:2.