Czy Vettel trafi to teamu Mercedesa? (Fot. Getty Images)

Formuła 1: Czterokrotny mistrz świata Vettel rozważa wznowienie kariery

Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Sebastian Vettel rozważa powrót do rywalizacji w "królowej sportów motorowych" w 2025 roku. 36-letni Niemiec, który zakończył karierę po sezonie 2022, prowadzi rozmowy z władzami startujących w cyklu teamów.

"Potencjalnie jestem do dyspozycji. Nie mam w tej chwili bolidu, ale pytanie brzmi, czy go poszukuję? To wszystko zależy od oferty. Nie kończyłem kariery z myślą, żeby wkrótce ją wznowić, ale też mówiłem wtedy: Nigdy nic nie wiadomo. I to dalej obowiązuje" - stwierdził Vettel na antenie telewizji Sky Sports.

Niemiec triumfował w klasyfikacji generalnej MŚ cztery razy z rzędu w latach 2010-13 w barwach Red Bulla - zespołu, który po okresie dominacji Mercedesa znów święci triumfy. O czwarty z rzędu tytuł walczy w tym sezonie Holender Max Verstappen.

Niewykluczone, że Vettel zasiądzie od przyszłego roku w Mercedesie, w którym zwolni się miejsce po siedmiokrotnym mistrzu świata Lewisie Hamiltonie. Brytyjczyk przenosi się bowiem do Ferrari. Niemiec przyznał, że rozmawiał już z szefem teamu Toto Wolffem.

"Może nie o samym miejscu w bolidzie, ale rozmawialiśmy o całej sytuacji. Ale miałem też kontakt z innymi, bo staram się trzymać rękę na pulsie. Planuję projekty, mam pomysły, które chcę realizować wspólnie z F1. Nigdy nie wiadomo, dokąd życie cię zaprowadzi. Kto wie, może mnie zaprowadzi znów za kierownicę, może nie... " - rozważał Vettel.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9284
+0.0065
EUR
4.2530
+0.0049
USD
3.6878
+0.0111
CHF
4.6093
+0.0063
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu