Turniej WTA w Rzymie: Rybakina wygrała finał po kreczu Kalininy

Dzięki zwycięstwu w Rzymie Rybakina awansuje na 4. miejsce w światowym rankingu. (Fot. Getty Images)
Tenisistka z Kazachstanu Jelena Rybakina wygrała turniej WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. W finale pokonała Ukrainkę Anhelinę Kalininę, która skreczowała w drugim secie z powodu bólu lewej nogi.

Rybakina wygrała pierwszego seta 6:4, w drugim prowadziła 1:0 i 15-0 w gemie, gdy Kalinina złapała się za lewą nogę i po konsultacji z trenerem zdecydowała się poddać mecz. Z powodu deszczu w Rzymie kobiecy finał został przesunięty o kilka godzin i zakończył się po północy.

23-letnia tenisistka z Kazachstanu prezentuje w tym roku świetna formę. W marcu wygrała turniej WTA 1000 w Indian Wells, w styczniu dotarła do finału wielkoszlemowego Australian Open, podobnie jak na początku kwietnia w turnieju WTA 1000 w Miami.

W poniedziałkowym notowaniu rankingu Kazaszka awansuje na czwarte miejsce. Prowadzenie utrzyma Iga Świątek, która w ćwierćfinale skreczowała w meczu właśnie z Rybakiną. Polka nie podała szczegółów urazu, ale zapewniła, że jest dobrej myśli przed zbliżającym się French Open.