Turniej WTA w Rzymie: Rybakina rywalką Kalininy w finale

Rybakina jest coraz bliżej zwycięstwa w Rzymie... (Fot. Getty Images)
Jelena Rybakina wygrała z Łotyszką Jeleną Ostapenko 6:2, 6:4 w półfinale turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. W finale Kazaszka zagra z Ukrainką Anheliną Kalininą.

Rybakina, która w ćwierćfinale mierzyła się z Igą Świątek i awansowała do półfinału po kreczu Polki, zdominowała pierwszego seta piątkowego meczu.

Drugą partię lepiej otworzyła Ostapenko, szybko przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 3:0. Później Kazaszka odzyskała inicjatywę, a po przerwie spowodowanej opadami deszczu odrobiła stratę, po czym wygrała gema przy serwisie Łotyszki i zakończyła spotkanie.

Dla 23-letniej tenisistki z Kazachstanu to już trzeci finał w tym roku - w styczniu przegrała decydujące starcie w wielkoszlemowym Australian Open, w marcu wygrała turniej WTA 1000 w Indian Wells, a następnie na początku kwietnia poniosła porażkę w finale turnieju WTA 1000 w Miami.

O tytuł w Rzymie Rybakina zagra z Ukrainką, która wcześniej wygrała z Rosjanką Weroniką Kudiermietową 7:5, 5:7, 6:2.