Premier League: Wygrana drużyny Fabiańskiego. Klopp zakażony Covid-19

Świetny początek roku Łukasza Fabiańskiego (po lewej) i spółki. (Fot. Marc Atkins/Getty Images)
West Ham United, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, pokonał na wyjeździe Crystal Palace 3:2 we wczorajszym meczu 21. kolejki Premier League. Dzisiaj piłkarze Liverpoolu w starciu z Chelsea Londyn będą sobie musieli radzić bez zakażonego Covid-19 trenera Juergena Kloppa.

Po pierwszej połowie "Młoty" prowadziły już 3:0. Na listę strzelców wpisali się reprezentant Jamajki Michail Antonio oraz dwukrotnie Argentyńczyk Manuel Lanzini. Czystego konta polskiemu bramkarzowi nie udało się jednak zachować. W końcówce pokonali go Odsonne Edouard i Michael Olise.

W tabeli WHU jest na piątym miejscu. Do prowadzącego Manchesteru City traci 19 punktów. Lider wczoraj pokonał na wyjeździe Arsenal Londyn 2:1.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do londyńczyków, którzy przewagę udokumentowali golem Bukayo Saki w 31. minucie.

Wydawało się, że Arsenal kontroluje wydarzenia na boisku. W pierwszej połowie Manchester nie oddał nawet jednego celnego strzału. Sytuacja "Kanonierów" bardzo się odmieniła między 55. i 59. minutą.

Zaczęło się od faulu Szwajcara Granita Xhaki na Portugalczyku Bernardo Silvie we własnym polu karnym. Po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny, którego na gola dla przyjezdnych zamienił Algierczyk Riyad Mahrez.

Następnie w 57. i 59. minucie żółtymi kartkami, a w konsekwencji czerwoną ukarany został brazylijski stoper Arsenalu - Gabriel.

Od tego momentu gospodarze skupili się na obronie. Od wywalczenia punktu dzieliło ich bardzo mało. W doliczonym przez sędziego czasie gry zwycięstwo gościom zapewnił Hiszpan Rodri.

"Zawsze w sezonie przydarzą się dwa, trzy takie mecze. Rywale mieli więcej czasu na odpoczynek i odstawaliśmy fizycznie. W pierwszej połowie nie potrafiliśmy złapać rytmu. W drugiej odzyskaliśmy kontrolę. Arsenal długo grał świetnie, ale my pokazaliśmy mentalność mistrzów" - przyznał Rodri na antenie BT Sport

W tabeli ekipa City ma 11 punktów przewagi nad Chelsea Londyn i 12 nad Liverpoolem. Wicelider rozegrał jednak o jeden mecz mniej, a "The Reds" o dwa mniej. Arsenal jest czwarty już z 18-punktową stratą.

W dzisiejszym hicie te dwie drużyny zmierzą się w Londynie. Na ławce Liverpoolu zabraknie zakażonego Kloppa. Pozytywny wynik testu miało także trzech piłkarzy jego zespołu, ale ich nazwisk nie ujawniono.