Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Osoby niezaszczepione są 32 razy bardziej narażone na śmierć z powodu Covid

Osoby niezaszczepione są 32 razy bardziej narażone na śmierć z powodu Covid
Badania wykazują, że większość zmarłych z powodu Covid to osoby niezaszczepione. (Fot. LIAM MCBURNEY/POOL/AFP via Getty Images)
Według ostatnich badań, niezaszczepieni ludzie są 32 razy bardziej narażeni na śmierć z powodu Covid niż ci, którzy są w pełni zaszczepieni. Jak podaje Krajowy Urząd Statystyczny (ONS), śmiertelność tych osób w Anglii wynosi 849,7 na 100 tys., w porównaniu do 26,2 w przypadku osób w pełni zaszczepionych.
Reklama
Reklama

W okresie od 2 stycznia do 24 września tego roku 34 474 nieszczepionych pacjentów w Wielkiej Brytanii zmarło z powodu wirusa. Wśród tych osób tylko 4 479 były w pełni zaszczepione, a ponad 3 200 z tych zgonów miało miejsce w sierpniu i wrześniu, na krótko przed rozpoczęciem wprowadzania trzeciej dawki szczepionki.

Tymczasem, według najnowszych danych opublikowanych przez amerykańskich naukowców z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, liczba ofiar śmiertelnych wirusa na świecie przekroczyła 5 milionów. Prawie połowa wszystkich odnotowanych zgonów przypada na USA, UE, Wielką Brytanię i Brazylię. W skali globalnej Covid jest obecnie trzecią główną przyczyną śmierci - po chorobach serca i udarze mózgu.

Liczba ta jest z pewnością zaniżona z powodu ograniczonej liczby przeprowadzanych testów i przypadków, w których ludzie umierają w domu bez pomocy medycznej, zwłaszcza w biedniejszych częściach świata.

Ministrowi Javidowi zasugerowano, że obowiązkowe szczepienia przeciw Covid dla pracowników NHS powinny zostać opóźnione do kwietnia, aby przebrnąć przez bardzo trudny okres zimą. "Jeśli stracimy z powodu tego wymogu bardzo dużą liczbę pracowników, którzy nie są zaszczepieni, będzie to ryzyko dla bezpieczeństwa pacjentów i jakości opieki w zimie" – stwierdził Chris Hopson, dyrektor naczelny organizacji NHS Providers. Według ministra zdrowia, około 100 tys. pracowników NHS nadal nie jest w pełni zaszczepionych.

Czytaj więcej:

Czy Anglia przywróci niektóre restrykcje? NHS zaniepokojone rosnącą liczbą zakażeń

Trwa wielka rekrutacja do NHS. Doświadczenie nie jest wymagane

Rząd "skłania się" ku obowiązkowym szczepieniom pracowników NHS

Niemcy: Niezaszczepionych nie da się już przekonać do szczepień na Covid-19

Polski ekspert: Nie kontrolujemy już nowych zakażeń SARS-CoV-2

Austria: "Niezaszczepieni, wynocha!". Słowa burmistrza wywołały oburzenie

Londyn: Przypadki zachorowań na Covid wzrosły o jedną piątą w ciągu tygodnia

Szwecja: Zaszczepieni już nie muszą robić testów na Covid-19

  Komentarze
  • Edi
   3 listopada 2021, 18:21

   ale belkot hahaha - przyklad izrael wyszczepil prawie wszystkich i wiekszosc lapie covida

  • Franc
   3 listopada 2021, 19:22

   kuwa mac dajcie spokoj

  • Bełkot
   3 listopada 2021, 19:57

   Edi, to faktycznie bełkot, bo kto mi wytłumaczy to : " W okresie od 2 stycznia do 24 września tego roku 34 474 nieszczepionych pacjentów w Wielkiej Brytanii zmarło z powodu wirusa. Wśród tych osób tylko 4 479 były w pełni zaszczepione, a ponad 3 200 z tych zgonów miało miejsce w sierpniu i wrześniu, na krótko przed rozpoczęciem wprowadzania trzeciej dawki szczepionki." Czyli spośród niezaszczepionych zmarli w pełni zaszczepieni ?!!! Aha, 5 mln zgonów to 0,06 % ludności. Przez 2 lata ! Co to za bzdury ?

  • Janusz R
   3 listopada 2021, 21:15

   A to jest bardzo ciekawe bo znam ludzi zaczipowanych i czesciej choruja niz inni,kiedys innych inaczej skazywano na kare smierci a teraz ich drukuja na banknotach.

  • Yupi
   3 listopada 2021, 21:42

   za 10 lat uczeni przyznaja ze to byl blad . nowe rzady beda i winnych brak .proste jak p

  • Wlodek
   3 listopada 2021, 21:47

   No tak, amerykańscy naukowcy. Kiedyś to coś znaczyło ale obecnie niekoniecznie.

  • Do edi
   4 listopada 2021, 04:19

   Akurat artykuł byl o śmiertelności a nie o zachorowalności

  • Grukto
   4 listopada 2021, 07:03

   Bzdury bzdury

  • Brak ukucia
   4 listopada 2021, 07:36

   ja pomimo kontaktu z chorymi nie zarazilem sie powtornie, a kovid mialem rok temu wiec nie wiem co o tym myslec

  • Tymczasowy
   4 listopada 2021, 16:38

   Latest UK PHE Vaccine Surveillance Report figures on Covid cases show that doubly vaccinated 40-70 year olds have lost 40% of their immune system capability compared to unvaccinated people. Their immune systems are deteriorating at around 5% per week (between 2.7% and 8.7%). If this continues then 30-50 year olds will have 100% immune system degradation, zero viral defence by Christmas and all doubly vaccinated people over 30 will have lost thei immune systems by March next year

   To sa badania ktore mozna znalesc na ofcjalne stronie "assets.publishing.service.gov.uk"

  • Do Tymczasowy
   6 listopada 2021, 11:05

   Zadnego takiego wycinka nie znalazlem, znalazlem natomiast grupy anty-szczepionkowe na fejsie czy innych 'alt-portalach' gloszacych twoj wycinek, widze ze pranie mozgu juz w pelni wyrobione, wez wracaj do polski i zyj w kamienicy jak sie nie podoba :)

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.06.2022
  GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama