LM: Lewandowski z hat-trickiem! Benfica rozbita przez Bayern

To był niemal idealny jubileusz Lewandowskiego! (Fot. Stefan Matzke - sampics/Corbis via Getty Images)
Robert Lewandowski rozegrał wczoraj swój setny mecz w Lidze Mistrzów. Jego Bayern Monachium pokonał u siebie Benficę Lizbona 5:2 i zapewnił sobie udział w 1/8 finału. Polski piłkarz zanotował trzy bramki i asystę, a mogło być jeszcze lepiej, ale zmarnował rzut karny.

Ze stu występów w LM Lewandowski zaliczył 28 w barwach Borussii Dortmund i 72 w Bayernie. Rekordzistą pozostaje Portugalczyk Cristiano Ronaldo - 180 meczów.

Na celowniku 33-latka jest również "setka" w liczbie goli. Obecnie ma ich w dorobku 81, a więcej zdobyli tylko Ronaldo - 139 i Argentyńczyk Lionel Messi - 123. W obecnej edycji Polak ma na koncie osiem trafień i przewodzi klasyfikacji strzelców.

Koncert Lewandowskiego zaczął się w 26. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu Kingsleya Comana z bliska skierował piłkę głową do siatki. Sześć minut później zanotował asystę, a z gola cieszył się Serge Gnabry. Benfica niespodziewanie odgryzła się golem Morato w 38. minucie.

Tuż przed przerwą Lewandowski miał doskonałą okazję na gola, czyli rzut karny. Zwykle jest pewnym wykonawcą. Tym razem jednak uderzył w środek bramki i Odysseas Vlachodimos zdołał obronić.

Tuż po przerwie prowadzenie Bawarczyków podwyższył Leroy Sane. W 61. minucie znów na listę strzelców wpisał się Lewandowski, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

W 74. minucie drugiego gola dla Benfiki zdobył Darwin Nunez. Natomiast w 84. wynik ustalił niekwestionowany bohater wieczoru - Lewandowski.

Bayern odniósł czwarte zwycięstwo w czwartym meczu obecnej edycji i ma imponujący bilans bramek 17:2. Bawarczycy już na pewno wystąpią w 1/8 finału.

Sześć punktów do lidera traci Barcelona. Po golu Ansu Fatiego w 70. minucie pokonała na wyjeździe Dynamo Kijów 1:0. W ukraińskiej drużynie do 77. minuty grał Tomasz Kędziora.

W fazie pucharowej jest już także Juventus Turyn. "Stara Dama", z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonała u siebie Zenit Sankt Petersburg 4:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Paulo Dybala, a po jednej dołożyli Federico Chiesa i Alvaro Morata.

Druga w tej grupie Chelsea skromnie wygrała na wyjeździe z Malomoe FF 1:0 i jest bliska awansu. Wygraną obrońcom tytułu zapewnił Hakim Ziyech.

Znów emocjonująco było w meczu Manchester United - Atalanta Bergamo. W poprzedniej kolejce "Czerwone Diabły" wygrały u siebie 3:2, choć przegrywały 0:2. W Bergamo natomiast po dwóch golach Cristiano Ronaldo w doliczonym czasie pierwszej i drugiej połowy zdołały zremisować 2:2. Dla Atalanty trafiali Josip Ilicic i Duvan Zapata.

"ManU" prowadzi w tabeli, ale tyle samo punktów ma Villarreal, który wygrał u siebie z Young Boys Berno 2:0. Dwa mniej zgromadziła Atalanta, a Szwajcarów od czołowej dwójki dzielą cztery punkty.

Wyrównana sytuacja jest też w grupie G. Prowadzenie w tabeli utrzymali piłkarze Red Bull Salzburg, mimo porażki z VfL Wolfsburg 1:2. Lider ma dwa punkty przewagi nad "Wilkami" oraz nad Lille, które wygrało na wyjeździe z Sevillą 2:1. Hiszpańska ekipa zajmuje ostatnie miejsce, ale wciąż jest w grze. Do mistrza Austrii traci cztery punkty.

Bayern rozbity w Pucharze Niemiec. "Historyczna przegrana, klęska, blamaż"